Copilot Microsoftu zakazany przez urzędników w USA ze względów bezpieczeństwa

Copilot Microsoftu zakazany przez urzędników w USA ze względów bezpieczeństwa

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych wydała surowy zakaz korzystania z Copilota Microsoftu przez pracowników Kongresu z obaw o bezpieczeństwo. Narzędzie zostało dodane do listy narzędzi AI, które są zakazane i objęte ograniczeniami w Izbie.

W wytycznych dla biur Kongresu wydanych przez dyrektora administracyjnego Izby, Catherine Szpindor, stwierdzono, że Copilot jest „nieautoryzowany do użytku w Izbie”. Dodano również, że Copilot zostanie usunięty i zablokowany na wszystkich urządzeniach z systemem Windows kontrolowanych przez Izbę. Szpindor poinformowała, że Biuro ds. Cyberbezpieczeństwa uznało Copilota za zagrożenie dla użytkowników z powodu ryzyka wycieku danych Izby do nieautoryzowanych usług w chmurze.

To kolejne złe wieści dla Microsoftu. Copilot nie cieszy się uznaniem użytkowników, a teraz zostaje oficjalnie zakazany przez Izbę Reprezentantów USA.

Microsoft planuje wdrożyć tego lata pakiet narzędzi przeznaczonych dla instytucji rządowych, które według firmy spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zgodności federalnych przepisów. Firma z Redmond ma nadzieję, że to podejście rozwiąże obawy Kongresu.

"Wiemy, że użytkownicy rządowi mają wyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa danych. Dlatego ogłosiliśmy plan działania dotyczący narzędzi Microsoft AI, takich jak Copilot" – powiedział rzecznik Microsoftu dla agencji Reuters. Biuro Szpindor poinformowało, że wytyczne dotyczą komercyjnej wersji Copilota, dodając, że wersja rządowa zostanie poddana ocenie, gdy będzie dostępna i wtedy zapadnie decyzja co do jej wykorzystania.

Amazon, Apple, Samsung, Światowe Forum Ekonomiczne, Bank of America i Verizon to tylko niektóre z firm, które wprowadziły całkowite zakazy lub ograniczenia dotyczące generatywnej sztucznej inteligencji. W zeszłym roku pracownikom zdalnym zakazano korzystania z płatnej wersji ChatGPT, ograniczając wprowadzanie wrażliwych danych, a korzystanie z wersji bezpłatnej zostało całkowicie zabronione.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Copilot Microsoftu zakazany przez urzędników w USA ze względów bezpieczeństwa

 0