Core i7-8700K przetestowany. Jak wypada w porównaniu do poprzednika?

Core i7-8700K przetestowany. Jak wypada w porównaniu do poprzednika?

Kolejny dzień przynosi nowe informacje na temat nadchodzących procesorów Coffee Lake, tym razem otrzymujemy wyniki testów flagowego 6-rdzeniowego procesora Core i7-8700K, jak również jego zdjęcia.

Core i7-8700K przepuszczony został przez benchmark Cinebench R15, gdzie stanął do wyrównanej walki z high-endowymi układami HEDT, na co pozwala mu relatywnie duża liczba rdzeni oraz wysokie taktowania zegarów. W odróżnieniu od procesorów HEDT, i7-8700K nie posiada jednak masywnego uncore'u, utrzymując stosunkowo niskie TDP na poziomie 95W. I tak, Core i7-8700K uzyskał w teście jednordzeniowym wynik 196 pkt., czyli niewiele wyższy od i7-7700K, który osiąga 192 pkt. Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ Coffee Lake to praktycznie odświeżenie architektury Kaby Lake, więc można było się tu spodziewać zbliżonych rezultatów.

Z ostateczną oceną procesorów Coffee Lake wstrzymamy się do przeprowadzenia testów, ale seria ta zapowiada się naprawdę obiecująco, na co wpływ miało niewątpliwie pojawienie się na rynku Ryzenów

Zdecydowanie większej różnicy spodziewać możemy się po wydajności wielordzeniowej, co jest oczywiście zasługą dodatkowych dwóch rdzeni i czterech wątków, a także zwiększenia o 4 MB pamięci cache L3 w stosunku do poprzednika. Taka konfiguracja zaowocowała nawet wynikami lepszymi od 6-rdzeniowych procesorów HEDT, co wynika z wyższego taktowania zegarów i nowszej mikroarchitektury. Core i7-8700K uzyskał w teście wielowątkowym wynik 1230 pkt., a z kolei 7700K osiąga tu rezultaty rzędu 950 pkt. Poniżej możecie sprawdzić jeszcze jak Core i7-8700K poradził sobie w benchmarkach CPU-Z, a także jak prezentuje się na zdjęciach. Przypominamy, że premiera serii Coffee Lake spodziewana jest 5 października.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Core i7-8700K przetestowany. Jak wypada w porównaniu do poprzednika?

 0