Corsair AX1600i - nowy zasilacz z tranzystorami z azotku galu

Corsair AX1600i - nowy zasilacz z tranzystorami z azotku galu

Firma Corsair zaprezentowała swój najnowszy zasilacz, a mowa o cyfrowej jednostce Corsair AX1600i z certyfikatem sprawności 80 PLUS Titanium.

Corsair, znany z produkcji cenionych komponentów komputerowych, jak obudowy, zasilacze, chłodzenia CPU AIO LC, nośników SSD czy peryferii dla graczy, zaprezentował właśnie najnowszy cyfrowy zasilacz. AX1600i, bo o nim mowa, to najmocniejsza jednostka w ofercie Amerykanów, która może dostarczyć do 1600 W mocy ciągłej w temperaturze otoczenia do 50 °C. Ponadto charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością energetyczną, dochodzącą do ok. 95%, potwierdzoną certyfikatem 80 PLUS Titanium (brak na stronie certyfikacji www.plugloadsolutions.com). Dodatkowo producent dodaje trzy komplety naklejek na bok obudowy - białe, czerwone oraz niebieskie.

Do budowy zasilacza Corsair AX1600i wykorzystano tranzystory na bazie azotku galu

Zasilacz jest dość innowacyjny, ponieważ do jego budowy wykorzystano tranzystory na bazie azotku galu (GaN), zapewniające jeszcze wyższą wydajność przy jeszcze mniejszych wymiarach niż kiedykolwiek. Urządzenie ma oferować też dużą stabilność i jak na cyfrowy PSU przystało mamy możliwość nie tylko pełnego monitoringu parametrów zasilacza, ale i jego kontrolę za pomocą oprogramowania Corsair LINK. AX1600i to jednostka półpasywna z całkowicie modularnym systemem okablowania, która mierzy 200x150x86 mm. Możemy także liczyć na bardzo bogate wyposażenie i oprócz wspomnianych naklejek otrzymujemy torbę na kable. Cenę ustalono na poziomie $449,99, zasilacz obejmuje 10-letnia gwarancja. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair AX1600i - nowy zasilacz z tranzystorami z azotku galu

 0