Corsair ogłasza akcję serwisową i wymienia serię wadliwych zasilaczy

Corsair ogłasza akcję serwisową i wymienia serię wadliwych zasilaczy

Corsair zauważył ponadprzeciętną ilość zgłoszeń serwisowych swojej serii kompaktowych zasilaczy SF, w związku z czym firma przeprowadziła "dokładne badanie", żeby zdiagnozować ewidentny problem. Wygląda na to, że zasilacze te mają problem techniczny, który zmusił Corsair do wycofania wszystkich zasilaczy SF z kodami partii od 194448xx do 201148xx, wyprodukowanych między październikiem 2019 a marcem 2020. Seria zasilaczy SF otrzymała odświeżenie dwa lata temu, kiedy Corsair wprowadził do oferty modele o wydajności 80Plus Platinum. Recenzenci zachwalają te, podkreślając, że są rewelacyjne pod względem technicznym i nie jest zaskoczeniem, że seria ta okazała się bardzo popularna wśród osób składających komputery SFF (small factor form).

Corsair zauważył ponadprzeciętną ilość zgłoszeń serwisowych swojej serii kompaktowych zasilaczy SF i odkrył usterkę fabryczną.

 

Według Corsair przyczyną zwiększonych awarii wydaje się być fakt, że zasilacze SF są narażone zarówno na wysokie temperatury, jak i wysoką wilgotność. Ten problem może się ujawnić, gdy tylko zasilacz zostanie włączony po raz pierwszy lub z czasem, gdy jednostka zostanie "wystawiona na działanie różnych warunków środowiskowych". Corsair podkreśla również, że nie będzie to miało wpływu na resztę komponentów systemu, ponieważ problem nie występuje po "stronie prądu stałego" zasilacza, który zasila komponenty w systemie.

Ponadto Corsair twierdzi, że nie wszystkie zasilacze w podanym przedziale kodów cierpią z powodu tego problemu, ale chcąc uniknąć problemów u użytkowników i pokazując zaangażowanie w jakość serii SF, firma zastąpi wszystkie wymienione jednostki za darmo. Jeśli posiadacie zasilacz SF z kodem partii od 194448xx do 201148xx, możesz przesłać zgłoszenie do Corsair TUTAJ. Jeśli to możliwe, firma z góry zaoferuje wymianę. Wszystkie koszty dostawy i zwrotu pokrywa Corsair.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair ogłasza akcję serwisową i wymienia serię wadliwych zasilaczy

 0