Corsair One – komputery dla graczy z chłodzeniem cieczą

Corsair One – komputery dla graczy z chłodzeniem cieczą

Zbudowanie komputera na własną rękę jest dużo tańsze niż kupno już gotowego zestawu od znanego producenta. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele firm ma podobne konstrukcje w swojej ofercie. Kolejną z nich jest Corsair, które zaprezentowało nową serię PC-tów o nazwie One.

Corsair zaprezentował nową i zarazem pierwszą w swojej historii serię komputerów dla graczy o nazwie One. Patrząc na zdjęcia, trzeba przyznać, że komputery – jak na sprzęty gamingowe – prezentuje się dość oszczędnie. Producent zdecydował się na raczej niewielkie obudowy z dość oszczędnym designem, co powinno przypaść do gustu wielu użytkownikom. Jednak nie to jest najważniejsze. Dużo większą rolę odgrywa to, co znajduje się we wnętrzu komputerów. Na początek do sprzedaży trafią cztery modele i – uczciwie mówiąc - każdy z nich prezentuje się bardzo ciekawie. Już sama specyfikacja pokazuje, że to sprzęty dla bardzo wymagających użytkowników, którzy chcą uruchamiać najnowsze gry w możliwie najwyższych ustawieniach graficznych.

Corsair One to pierwsze zestawy komputerowe dla graczy w ofercie tego producenta.

Corsair One

Do sprzedaży trafią cztery modele – One, dwa One Pro i One Ti. Wszystkie one będą wyposażone w procesor Intel Core i7-7700K z systemem chłodzenia cieczą. To oczywiście pozwoli na podkręcenie układu i uzyskanie kilku procent dodatkowej mocy obliczeniowej. Zestawy łączy też zastosowanie płyt głównych z chipsetem Z270, 16 GB pamięci RAM DDR4 2400 MHz, systemu Windows 10 Home oraz zasilaczy SFX z certyfikatem 80 Plus Gold. Różnice polegają przede wszystkim na zastosowanych kartach graficznych i dyskach. I tak model One w cenie 1800 dolarów będzie wyposażony w GTX 1070 oraz dwa dyski – SSD 240 GB i HDD 1 TB. Za 2200 dolarów kupimy One Pro z GTX 1080 (także chłodzony cieczą), SSD 480 GB i HDD 2 TB. Kolejny model One Pro to wydatek rzędu 2300 dolarów. Tutaj zmienione zostały tylko dyski na pojedynczy SSD 960 GB. Najwyżej pozycjonowany model w specyfikacji ma kartę GTX 1080 Ti (chłodzona cieczą) oraz dysk SSD 960 GB. Jego cena to 2600 dolarów. Wszystkie są przystosowane do VR, mają złącza USB-C oraz Thunderbolt 3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair One – komputery dla graczy z chłodzeniem cieczą

 0