Corsair prezentuje nową klawiaturę mechaniczną TKL

Corsair prezentuje nową klawiaturę mechaniczną TKL

Firma Corsair znana jest między innymi z produkcji cenionych akcesoriów dla graczy. Portfolio marki właśnie poszerzyło się o nową klawiaturę mechaniczną typu TKL, czyli tenkeyless. Model został oznaczony jako Corsair K63.

Klawiatury TKL (tenkeyless) cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda są one pozbawione sekcji numerycznej, ale ta część jest rzadko wykorzystywana przez graczy. Poza tym mają dużo mniejsze wymiary. Dzięki temu gracz ma więcej miejsca na biurku, np. na podkładkę i myszkę. Klawiatury tego typu są też dużo łatwiejsze do przenoszenia, np. na turnieje e-sportowe, których jest przecież w Polsce coraz więcej. Corsair K63 doskonale wpisuje się w ten trend. To niewielkich rozmiarów urządzenia. Wymiary klawiatury to dokładnie 365 x 171 x 41 mm. Pomimo tego waga wynosi 1,12 kg, co powinno się przełożyć na dobrą stabilność na biurku, o ile producent zadbał o gumowane stopki.

Corsair K63 to nowa klawiatura typu TKL (tenkeyless), które są ostatnio coraz bardziej popularne.

Corsair K63

Pomimo niewielkich rozmiarów klawiatura wyposażona jest w przydatne klawisze multimedialne, dzięki którym można np. regulować głośność. Corsair K63 ma przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, które mają liniową charakterystykę i dobrze sprawdzają się właśnie w grach. Każdy klawisz jest podświetlany przy pomocy czerwonych diod LED z możliwością ustawienia kilku efektów, a także poziomu intensywności iluminacji. Producent obiecuje pełny anti-ghosting oraz N-Key Rollover, a to oznacza możliwość wciskania wszystkich przycisków jednocześnie i każdy powinien być zarejestrowany czy to przez system operacyjny, czy też grę. Nad całością czuwa oprogramowanie CUE, w którym można ustawić efekty podświetlenia, a także makra. Corsair K63 już trafiła do światowej sprzedaży w sugerowanej cenie 80 funtów lub 80 dolarów. Producent udziela na nią 2-letniej gwarancji.

Corsair K63

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje nową klawiaturę mechaniczną TKL

 0