Corsair prezentuje pamięci Vengeance LPX DDR4 o prędkości 4866 MHz

Corsair prezentuje pamięci Vengeance LPX DDR4 o prędkości 4866 MHz

Corsair rozszerzył właśnie swoją ofertę o osiągające rekordowe parametry pamięci Vengeance LPX DDR4 4866 MHz, kompatybilne z procesorami desktopowymi AMD Ryzen 3. generacji oraz płytami głównymi X570. Moduły te mogą się pochwalić rekordową częstotliwością taktowania pamięci DRAM na rynku konsumenckim, osiągając aż 4866 MHz i są dostępne w typowym zestawie 2 x 8 GB. Poza uzyskiwnymi prędkościami, równie imponujące się tu opóźnienia - CAS 18. Przy tych parametrach, napięcia na poziomie 1,5 V nie wydają się takie złe. Poza tym, producent chwali się, że  nowe moduły są w pełni kompatybilne z większością nowoczesnych platform, ale zostały opracowane i w pełni przetestowane pod kątem osiągania maksymalnej częstotliwości na platformie Ryzen 3000 z płytami głównymi ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 GODLIKE oraz MSI PRESTIGE X570 CREATION z ich własnymi narzędziami do automatycznego przetaktowywania.

Poza uzyskiwnymi prędkościami, równie imponujące się tu opóźnienia - CAS 18.

Corsair prezentuje pamięci Vengeance LPX DDR4 o prędkości 4866 MHz

Producent zadbał też o utrzymanie temperatur na niskim poziomie, nawet w trakcie wykorzystywania maksymalnych ustawień, a to za sprawą dostępnego w komplecie opcjonalnego wentylatora Vengeance w kolorze srebrnym, niebieskim lub czerwonym, który bezpośrednio chłodzi moduły pamięci. Gracze lubujący się w LED-ach, mogą zaś alternatywnie sięgnąć po niewiele wolniejsze pamięci Vengeance RGB PRO DDR4 dostępne z częstotliwościami aż do 4700 MHz. Każdy moduł VENGEANCE RGB PRO zawiera dziesięć diod LED RGB programowanych indywidualnie w oprogramowaniu Corsair iCUE.

Corsair prezentuje pamięci Vengeance LPX DDR4 o prędkości 4866 MHz

Moduły pamięci Corsair Vengeance LPX DDR4 Memory i Vengeance RGB PRO DDR4 są już dostępne w sprzedaży (zarówno w sklepie internetowym firmy Corsair , jak i w niezależnych sklepach). Moduły te są objęte dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową obsługą klienta i pomocą techniczną firmy Corsair . Cena tego 16 GB zestawu (2x 8 GB) potrafi niestety odstraszyć, ponieważ na stronie producenta widnieje przy nim kwota 1064,99 EUR, za którą kupić można praktycznie całe PC. Jest to jednak produkt skierowany do entuzjastów, którzy nie przejmują się tak przyziemnymi sprawami jak ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje pamięci Vengeance LPX DDR4 o prędkości 4866 MHz

 0