Corsair przygotowuje nową serię zasilaczy ze złączami umieszczonymi z boku

Corsair przygotowuje nową serię zasilaczy ze złączami umieszczonymi z boku

Corsair tworzy nową linię zasilaczy, znaną jako seria RMx Shift, która ma na celu przeniesienie wewnętrznych złączy zasilania z tyłu zasilacza na bok. Ta zmiana konstrukcyjna ma na celu poprawę zarządzania kablami poprzez udostępnienie większej ilości miejsca z tyłu obudowy, gdzie przeważnie znajdują się złącza i wtyczki zasilania.

Jak donosi TechPowerUp i momomo_us, ta nowa konstrukcja zasilacza przyda się tam, gdzie pusta przestrzeń jest bardzo cenna. Jest to szczególnie istotne w przypadku obudów, w których klatka na dysk jest przechowywana w tym samym miejscu co zasilacz. Przeniesione złącza mogą oznaczać różnicę między zachowaniem klatki dysków w obudowie a usunięciem jej, aby zrobić miejsce na kable zasilające.

Corsair tworzy nową linię zasilaczy, znaną jako seria RMx Shift, która charakteryzuje się bocznymi złączami.

 

Corsair przygotowuje nową serię zasilaczy ze złączami umieszczonymi z boku

Inną potencjalną zaletą tego projektu jest mniejsza długość kabla wymagana do podłączenia 8-pinowego złącza zasilania EPS, znajdującego się w lewym górnym rogu większości płyt głównych. Często 8-pinowy kabel jest krótki, a zwykle trzeba przeciągnąć go od dolnej środkowej części obudowy do górnej tylnej części obudowy w niewygodnej orientacji po przekątnej. Dzięki nowej konstrukcji Corsair, 8-pinowy kabel zasilający EPS może przylegać do tylnej części obudowy, zapewniając bardziej uporządkowane wnętrze obudowy.

Jednym minusem nowego projektu Corsair jest wymóg, aby wentylator zasilacza był skierowany w dół w każdych okolicznościach. Odwrócenie zasilacza do góry nogami zablokuje dostęp do złączy zasilania, co czasem może ograniczyć kompatybilność obudów.

TechPowerUp mówi, że na tym nowym projekcie zostaną wypuszczone w pierwszej kolejności dwa modele zasilaczy o mocy 1200 W i 850 W. Obie jednostki będą miały certyfikat 80 Plus Gold i matowe czarne wykończenie z szarym wentylatorem do chłodzenia. Przedstawiona wersja o mocy 1200 W będzie wyposażona w cztery ośmiostykowe złącza PCIe/CPU i pięć sześciostykowych złączy zasilających do podłączania urządzeń SATA lub PATA. Wreszcie po lewej stronie znajdują się trzy wtyczki do zasilania procesora i płyty głównej, które powinny składać się z co najmniej pary 8-pinowych złączy EPS i oczywiście 24-pinowego złącza zasilania samej płyty głównej.

Nie znamy jeszcze rozmiarów tych zasilaczy, ale spodziewamy się, że te modele Corsair RMx Shift będą wymagały dodatkowego miejsca bocznego. Jeśli jednak Corsair wykorzysta złącza kątowe, podejrzewamy, że zasilacze powinny bez problemu pasować do większości standardowych obudów ATX.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair przygotowuje nową serię zasilaczy ze złączami umieszczonymi z boku

 0