Corsair SPEC-04 – niebrzydka obudowa na każdą kieszeń

Corsair SPEC-04 – niebrzydka obudowa na każdą kieszeń

Katalog obudów firmy Corsair został rozszerzony o model SPEC-04. Jest to ekonomiczna konstrukcja formatu ATX o wyróżniającej się stylistyce.

Corsair SPEC-04 ma wymiary 492 x 201 x 433 mm i pozwala zbudować komputer w oparciu o płytę główną typu ATX, Micro ATX lub mini-ITX. Najbardziej unikalną cechą tej obudowy są trapezoidalne wzory na froncie, które skrywają zarówno otwory wentylacyjne, jak i ulokowany na krawędzi panel wejść / wyjść. Zdaniem producenta we wnętrzu zainstalujemy chłodzenie procesora o maksymalnej wysokości 150 mm i kartę graficzną nie dłuższą niż 370 mm, a ponadto trzy dyski 3,5-calowe oraz dwa dyski 2,5-calowe. Do tego dochodzą miejsca montażowe na pięć wentylatorów - dwa na froncie, dwa na topie oraz jedno na tyle. Z czego na froncie i topie wymiennie możemy stosować jednostki 140- i 120-milimetrowe, a tył kompatybilny jest jedynie z tymi ostatnimi. Jeden wentylator o średnicy 120 mm z diodami LED znajdziemy w zestawie.

SPEC-04 jest kolejną obudową Corsair z ekonomicznej linii produktowej. Funkcje są przez to dość podstawowe, ale też cena powinna być względnie niska.

W skład panelu wejść / wyjść wchodzą: przyciski POWER i RESET, po jednym USB 3.0 oraz USB 2.0, gniazda audio Jack 3,5 mm oraz dioda aktywności dysku. Warto nadmienić, że Corsair SPEC-04 posiada również podstawową ochronę przed kurzem. Filtry umieszczono na froncie, a także pod zasilaczem. Co więcej, wewnątrz natrafimy też na prosty system aranżacji okablowania. Obudowa trafia na rynek w trzech wersjach kolorystycznych, wszystkie są w gruncie rzeczy czarne, aczkolwiek różnią się wykończeniem frontu. I tak możemy zdecydować się na wariant czerwony, żółty bądź srebrny. Materiałem wiodącym jest stal SECC, jednakowoż nie podano ani jej grubości, ani całkowitej wagi. Sprzęt powinien trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych dni. Sugerowana cena detaliczna nie jest znana, lecz niezwykle mało prawdopodobnym wydaje się przekroczenie progu 250 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair SPEC-04 – niebrzydka obudowa na każdą kieszeń

 0