Cougar Revenger – myszka dla najbardziej wymagających graczy

Cougar Revenger – myszka dla najbardziej wymagających graczy

Firma Cougar, specjalizująca się w produkowaniu akcesoriów dla graczy, zaprezentowała nową myszkę im dedykowaną. Model Revenger, patrząc na specyfikację, skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników.

Myszka Cougar Revenger została po raz pierwszy zaprezentowana już na tragach Computex 2016, ale użytkownicy musieli sporo czekać na jej premierę. Na sklepowych półkach urządzenie zagości dopiero teraz, czyli kilka miesięcy po targach Computex 2017. Nie wiadomo, z czego wynika tak duże opóźnienie, ale ważne, że gryzoń w końcu trafił do sprzedaży. Jest to model dedykowany graczom komputerowym, a specyfikacja wskazuje na to, że powstał z myślą o tych najbardziej wymagających. Sugeruje to chociażby zastosowanie sensora optycznego Pixart PMW3360, który trafia do najdroższych, zaawansowanych myszek. To w tym momencie najbardziej precyzyjny czujnik na rynku, który fabrycznie może pochwalić się czułością od 100 do 12000 DPI i żadna z tych rozdzielczości nie jest interpolowana. W sensorze nie występują też tak niepożądane zjawiska, jak akceleracja, szumy i smoothing. Poza tym ma wysokie prędkości maksymalne i niski LOD. Na ten moment trudniej znaleźć bardziej precyzyjny mechanizm.

W Cougar Revneger zastosowano sensor optyczny Pixart PMW3360, który uznawany jest w tym momencie za najdoskonalszy na rynku.

Cougar Revneger ma częstotliwość raportowania na poziomie 1000 Hz, co oznacza czas reakcji 1 ms. Wyposażona jest w sześć w pełni programowalnych przycisków, do których można przypisać jedną z 21 dedykowanych funkcji. Całością zarządza oprogramowanie Cougar UIX, ale myszka ma też 512 KB wbudowanej pamięci, dzięki czemu zapamiętuje wszystkie ustawienia na wypadek zmiany komputera, np. na turniejach dla graczy. Co więcej, możliwe jest stworzenie aż trzech profili z różnymi ustawieniami. Pod głównymi przyciskami zastosowano przełączniki Omron o nieznanej żywotności. Można się jednak spodziewać, że są w stanie wytrzymać od 20 do 50 mln aktywacji. Urządzenie ma przewód w oplocie o długości 1,8 metra oraz pozłacaną wtyczkę USB. Oczywiście nie zabrakło także podświetlenia LED RGB, a więc z możliwością wybrania jednego z 16,8 mln kolorów. Cougar Revenger na wymiary 135 x 70 x 45 mm i waży 115 gramów. Sugerowana cena detaliczna to 60 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cougar Revenger – myszka dla najbardziej wymagających graczy

 0