Counter-Strike 2 dostępny! Możecie już pobierać

Counter-Strike 2 dostępny! Możecie już pobierać

Po miesiącach od pierwszych zapowiedzi, Valve wreszcie udostępniło graczom kolejną odsłonę gry Counter-Strike. Nowy CS jest już dostępny na platformie Steam do pobrania. Grę można zainstalować pobierając ważącą 27,21 GB aktualizację do Counter-Strike: Global Offensive.

Counter Strike 2 dostępny do pobrania

Zgodnie z zapowiedziami, to właśnie dziś, w środę 27 września, oficjalnie pożegnano Counter-Strike: Global Offensieve. Dostępną od 2012 roku odsłonę popularnego CS-a zastąpiła dziś nowa wersja - Counter-Strike 2. O tym, że CS 2 zadebiutuje właśnie dzisiaj świadczyły bardzo wymowne tweety ze strony Valve oraz organizacji związanych z samą grą, jak na przykład ESL. Poza tym na YouTube prowadzone były specjalne transmisje na żywo, w których fani czekali na zielone światło dla premiery. Cóż, dłużej już czekać nie muszą.

Wystarczy, że na naszym dysku będzie już zainstalowana poprzednia wersja, czyli CS:GO. Wówczas mamy możliwość najzwyczajniej w świecie ściągnąć aktualizację za pomocą biblioteki Steam.

Counter-Strike 2

No dobrze, a skąd można wziąć tego nowego CS 2? Wystarczy, że na naszym dysku będzie już zainstalowana poprzednia wersja, czyli CS:GO. Wówczas mamy możliwość najzwyczajniej w świecie ściągnąć aktualizację za pomocą biblioteki Steam. W oficjalnym zwiastunie, Valve podkreśla nawet, że aktualizacja jest darmowa.

Counter-Strike 2 - co nowego?

Counter-Strike 2 wprowadza masę zmian względem swojego poprzednika zachowując jednak wiele cech wspólnych, dzięki czemu przejście na nową wersję nie powinno być tak drastyczne. Chyba najważniejszą nowością jest przejście na silnik Source 2, o którym w temacie Counter Strike'a mówiło się nawet jeszcze wtedy, gdy o CS 2 nikt nie wiedział. Oprócz tego możemy oczekiwać również poprawionych map, a także tych zbudowanych od zera w oparciu o nowe możliwości gry.

Istotną zmianą w rozgrywce będzie z pewnością nowa fizyka granatów dymnych, które mogą dopasowywać się do terenu, działać ze światłem oraz reagować na przechodzące przez nie pociski. Nie można też zapomnieć o ich interakcji z granatami zaczepnymi. Poza tym, jak na nową grę przystało, poprawie uległa również oprawa graficzną oraz efekty wizualne i dźwiękowe. Zresztą co ja będę dłużej pisał... ze zmianami może teraz samodzielnie zapoznać się każdy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike 2 dostępny! Możecie już pobierać

 0