Counter-Strike: Global Offensive z nowym rekordem popularności

Counter-Strike: Global Offensive z nowym rekordem popularności

Counter-Strike: Global Offensive niegdyś ogromnie popularna gra, która rozwinęła scenę e-sportową, dziś wydawać by się mogło, że pozostaje w cieniu, ale nic bardziej mylnego. Produkcja Valve zdołała pobić rekord w liczbie jednocześnie grających graczy.

CS:GO może pochwalić się nowym rekordem 1,320,219 jednocześnie aktywnych graczy, co przebija wyczyn 1,305,714 osób z kwietnia 2020 roku. Warto wspomnieć, że już w styczniu bieżącego roku na serwerach w peaku przebywało 1,199,684, także w poprzednich miesiącach średnia wynosiła powyżej 1 mln użytkowników. Gra Valve wyszła z małego kryzysu z początku 2022 i większości 2021 roku, kiedy przyciągała powyżej 1 miliona osób. W chwili pisania wiadomości w Counter-Strike: Global Offensive pozostaje aktywnych jednocześnie 871,482.

CS:GO może pochwalić się nowym rekordem 1,320,219 jednocześnie aktywnych graczy.

CS:GO

Ciężko ocenić czy wysokie zainteresowanie CS:GO utrzyma się w kolejnych miesiącach, bowiem tytuł ma ponad 10 lat i pod różnymi względami także wizualnymi jest przestarzały. W utrzymaniu zainteresowania graczy w znaczący sposób pomogą turnieje, z których gra od dawna słynie. Większy kryzys strzelanka Valve przechodziła około czterech lat temu, gromadząc nawet poniżej 500 tysięcy osób, aczkolwiek jest to wciąż rezultat, którego mogą pozazdrościć wiele innych sieciowych strzelanek. CS:GO zadebiutował 21 sierpnia 2012 roku.

Konkurentem dla Counter-Strike: Global Offensive od prawie trzech lat jest Valorant, który jednak zawiera rzeczy, których nie znajdziemy w produkcji Valve. Chodzi przede wszystkim o postacie z umiejętnościami, które nierzadko potrafią decydować o przebiegu rundy. Latem 2022 roku pojawiła się informacja, iż Valorant pozostaje popularniejszą grą od CS:GO w Polsce. Ciężko ocenić jak to wygląda teraz, ponieważ Riot Games nie zdradza tak dokładnych statystyk związanych z aktywnością graczy. Gracie w CS:GO lub Valoranta? Co uważacie o tych grach?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike: Global Offensive z nowym rekordem popularności

 0