Counter-Strike ukończyło oficjalnie 25 lat i ma się świetnie

Counter-Strike ukończyło oficjalnie 25 lat i ma się świetnie

Counter-Strike ukończyło oficjalnie 25 lat. Gra po raz pierwszy ukazała się na PC jako mod do Half-Life i zadebiutowała w ramach publicznej wersji beta 19 czerwca 1999 roku.

Counter-Strike został oficjalnie wydany jako samodzielna gra 8 listopada 2000 roku i stał się podstawą dla innych rywalizacyjnych strzelanek FPS. Przez lata popularność gry nie spadała i pomimo wydania Counter-Strike 2 w zeszłym roku, podstawowa mechanika pozostała w dużej mierze niezmieniona. Z biegiem lat różne aktualizacje ulepszały rozgrywkę, wprowadzały nowe mapy i włączały system zapobiegający oszustwom, ale fundamenty pozostało nie zmienione, co zapewne przyczyniło się do ogromnego sukcesu tego tytułu. 

Gra po raz pierwszy ukazała się na PC jako mod do Half-Life i zadebiutowała w ramach publicznej wersji beta 19 czerwca 1999 roku.

Counter-Strike rozrósł się wprowadzając nowe wersje, w tym Condition Zero i Source, które przyniosły odpowiednio opcje singleplayer i zaawansowaną grafikę. Jednak dopiero Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) z 2012 roku znacząco wpłynął na serię. Dzięki nowym mapom, broni i skórkom, które można personalizować, a CS:GO wprowadziło także w 2018 roku tryb Battle Royale (Danger Zone). Przejście na model free-to-play jeszcze bardziej zwiększyło bazę graczy, szczególnie podczas pandemii COVID-19. Tak prezentuje się najważniejsze daty w historii marki:

  • 1999: Half-Life: Counter-Strike (mod)
  • 2000: Counter Strike (wydanie samodzielnej gry)
  • 2004: Counter Strike: Condition Zero, Counter Strike: Source
  • 2008: Counter Strike: Online
  • 2012: Counter Strike: Global Offensive
  • 2023: Counter Strike 2

Counter-Strike 2, wydany we wrześniu 2023 r., zastąpił CS:GO i kontynuuje dziedzictwo gry dzięki ulepszeniom technicznym i graficznym za pośrednictwem Source Engine 2. Pomimo początkowych mieszanych reakcji graczy, nowe funkcje zostały w dużej mierze dobrze przyjęte przez społeczność. Gra może się teraz poszczycić rekordową dzienną liczbą graczy, co potwierdza jej pozycja wśród najpopularniejszych gier na platformie Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike ukończyło oficjalnie 25 lat i ma się świetnie

 0