Crash Bandicoot N. Sane Trilogy z roczną ekskluzywnością na PlayStation 4

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy z roczną ekskluzywnością na PlayStation 4

Trylogia Crash Bandicoot już niedługo doczeka się remastera. Jak się okazuje PlayStation 4 nie będzie jedyną platformą na której odświeżymy sobie przygody niegdysiejszej maskotki Sony.

Już w lutym tego roku irlandzki oddział PlayStation podając na Twitterze datę wydania Crash Bandicoot N. Sane Trilogy podkreślił, że gra "ukaże się najpierw na PlayStation 4 i PS4 Pro". Tymczasem sieć Best Buy w Kanadzie umieściła w swoich sklepach materiały promocyjne, na których widnieje informacja o premierze 30 czerwca, a także o rocznej konsolowej wyłączności. Wcześniej oczekiwano, że w odświeżonego Crash Bandicoot 1, 2 oraz 3 zagramy jedynie na PlayStation 4. Mimo wszystko marka znajduje się teraz w rękach Activision - firmy nastawionej na produkcje multiplatformowe, a więc nie jest dziwnym, że w starego-nowego Crasha pogramy także i na innych sprzętach.

Zremasterowana trylogia wszystkich części Crasha będzie kosztować 40 dolarów

Użycie zwrotu "konsolowa gra na wyłączność" oznacza, że odrestaurowana trylogia Crash Bandicoot ukaże się także na PC, a po roku także na innych konsolach - prawdopodobnie Xbox One, a niewykluczone, że także na Nintendo Switch. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest dziełem Vicarious Visions, a kolekcja zawiera trzy pierwsze gry, znane z PlayStation 1, ale stworzone od podstaw na nowoczesnym silniku, wraz z innymi dodatkami. Wśród nich doczekamy się ujednoliconego systemu punktów kontrolnych, menusów oraz zapisanych stanów gry (ręcznych i automatycznych), a także trybu Time Trial. Warto wspomnieć, że oryginalnymi twórcami Crasha byli deweloperzy z Naughty Dog - późniejsi twórcy serii Uncharted. Od roku 2001 gry z serii Crash Bandicoot przestały być dostępne na wyłączność na konsolach PlayStation, ale żadnej z nich nie udało się nawet zbliżyć do uznania jaką cieszyła się klasyczna trylogia z PS1.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crash Bandicoot N. Sane Trilogy z roczną ekskluzywnością na PlayStation 4

 0