Creative permanentnie zamyka swoje forum po ataku hackerów

Creative permanentnie zamyka swoje forum po ataku hackerów

Ostatni atak hackerów na forum Creative przyniósł niespodziewaną reakcję firmy. Zamiast naprawiać, postanowiono całkowicie zlikwidować forum dyskusyjne.

Oficjalne forum poświęcone produktom firmy Creative było prawdziwą kopalnią informacji. Niejednokrotnie przy braku wsparcia od oficjalnych przedstawicieli, to właśnie w tym miejscu można było odnaleźć ratujące życie odpowiedzi na problemy ze sprzętem i sterownikami. W tym miejscu można było nawet odnaleźć wciąż aktywne odnośniki do ciężko dostępnych wersji starych sterowników, opisy jak wgrać oprogramowanie od serii  X-Fi Xtreme używając karty Sound Blaster Audigy SE, recenzje działania wielu alternatywnych sterowników jak kX i wiele innych przydatnych informacji. Jak obecnie niemal każde forum, również i to zaczynało zamierać, jednakże zgromadzone tam treści, miały naprawdę sporą wartość. Problem pojawił się, gdy kilka dni temu działające na silniku vBulletin forum Creative zostało zhackowane.

Creative po ostatnim ataku hackerów postanowiło całkowicie zamknąć swoje forum dyskusyjne

Creative permanentnie zamyka swoje forum po ataku hackerów

Nie jest to w zasadzie pierwszy raz gdy taka sytuacja miała miejsce. Tym razem jednak firma zamiast zająć się usunięciem skutków włamania, dokonać aktualizacji forum i sprawdzenia zabezpieczeń serwera, postanowiła całkowicie wyciągnąć wtyczkę. Forum Creative oficjalnie zostało uśmiercone. Najnowsza wersja wczytana z pamięci cache pokazuje, że forum miało ponad 222 tysiące użytkowników. "Zamknęliśmy permanetnie nasze forum dyskusyjne. W przypadku wsparcia klientów, prosimy o kontakt poprzez www.creative.com/contactus. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za zrozumienie" - czytamy obecnie na forum. Firma jednocześnie informuje, że włamano się do bazy forum, skąd wyciekły dane o użytkownikach obejmujące adresy email, nazwy na forum, adresy IP oraz hasła. Creative podkreśla, że wszyscy, którzy korzystali z takiego samego zestawu login/hasło na innych stronach, powinni je niezwłocznie zmienić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Creative permanentnie zamyka swoje forum po ataku hackerów

 0