Cristiano Ronaldo oficjalnie zniknął z okładki FIFY 19. Jaki jest powód?

Cristiano Ronaldo oficjalnie zniknął z okładki FIFY 19. Jaki jest powód?

Cristiano Ronaldo to obecnie jeden z najbardziej cenionych piłkarzy na świecie, który od FIFY 18 gościł na okładce popularnej serii gier piłkarskich od EA Sports. Niestety kilka miesięcy temu nad zawodnikiem zawisły czarne chmury w związku z oskarżeniem o gwałt, przed którymi prawdopodobnie będzie musiał się tłumaczyć przed sądem. Przez dłuższy czas spekulowano, że Electronic Arts dyskretnie wycofa się z umowy z Ronaldo, zastępując go innym piłkarzem i jak się okazuje tak się teraz stało. W pierwszej kolejności gwiazda Juventusu zniknęła z billboardów reklamowych oraz wielu pozostałych elementów, zaś obecnie FIFA 19 dostała nową okładkę. Widzimy na niej trzech zawodników — kolegę z drużyny Cristiano, Paulo Dybale, Kevina de Bruyne, a także Neymara Jr.

Cristiano Ronaldo oficjalnie zniknął z okładki FIFY 19. Nie pojawia się także w innych elementach związanych z grą od EA Sports.

Cristiano Ronaldo oficjalnie zniknął z okładki FIFY 19. Jaki jest powód?

Trio pojawiło się również na stronie internetowej, z kolei na ekranie ładowania widzimy piłkarkę reprezentacji USA, Alex Morgan. W oficjalnym oświadczeniu rzecznik EA przyznał, że decyzja jest powiązana z wykupioną w ubiegłym roku licencją Ligi Mistrzów, która dołączyła do FIFY po latach obecności w Pro Evolution Soccer. W efekcie w kopance od Elektroników regularnie pojawiają się m.in. specjalne wydarzenia czy karty graczy dostępne w trybie Ultimate Team, generującym wydawcy największe zyski. Ponadto mogą oni wykorzystywać banery reklamowe UEFA w pozostałych trybach FIFY 19. Stanowisko Electronic Arts nie powinno stanowić większego zaskoczenia, albowiem korporacja nigdy otwarcie nie odniosła się do kwestii oskarżeń dotyczących Cristiano Ronaldo.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku niemiecka gazeta Der Speiger opublikowała materiał odnośnie zarzutów o rzekomą napaść seksualną Ronaldo z 2009 roku. Skarżąca gwiazdora Kathryn Mayorga twierdzi, że otrzymała wówczas 375,000 dolarów na podstawie sporządzonej umowy. Co ciekawe, to nie jedyne kłopoty Portugalczyka, gdyż niedawno sąd skazał go na karę grzywny wynoszącą 18 milionów euro oraz 23 miesiące więzienia w zawieszeniu za uchylanie się od płacenia podatków. Wszystko wskazuje więc na to, iż decyzja EA miała związek z przytoczonymi wydarzeniami. Pytanie tylko, kto ewentualnie zastąpi Ronaldo w następnych odsłonach FIFY?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cristiano Ronaldo oficjalnie zniknął z okładki FIFY 19. Jaki jest powód?

 0