Cross-play we wszystkich grach? Tego pragnie Microsoft

Cross-play we wszystkich grach? Tego pragnie Microsoft

Plany Microsoftu odnośnie multiplatformowej formy grania są dość spore i obejmują kilka interesujących rozwiązań. Według ich założeń wspomniana funkcja miałaby w przyszłości objąć wszystkie produkcje.

Rozgrywka cross-platformowa spotkała się w ostatnim czasie ze sporym zainteresowaniem. Główną stroną odpowiadającą za powstanie tego sukcesu jest Microsoft, który nawet próbował dogadać się z Sony w kwestii umożliwienia posiadaczom Xboxa One oraz PlayStation 4 wspólnych potyczek w dedykowanych grach. Niestety Japończycy dali dość jasno do zrozumienia, że współpraca z odwiecznym rywalem na rynku konsol średnio ich interesuje. Co ciekawe w ostatnim czasie włodarze Sony zaczęli rozumieć jaki błąd popełnili i z większym zrozumieniem spojrzeli na ten sposób zabawy dzięki czemu całkiem możliwe, że wkrótce w ramach nowości zaimplementują stosowne rozwiązania. Tymczasem gigant z Redmond pragnie pójść zdecydowanie o krok dalej.

Microsoft chce zwiększyć popularność cross-platformowej rozgrywki, tak by była ona dostępna we wszystkich możliwych grach.

Cross-play we wszystkich grach? Tego pragnie Microsoft

Microsoft chce bowiem poszerzyć ofertę cross-play ograniczając się np. do jednego serwera, a także co ciekawe wspólnego konta. Przykładowo udostępniacie konto z konsoli Zielonych koledze z PC-ta, który gra z użytkownikami z pozostałych urządzeń, przy okazji nabijając level. Mike Ybarra potwierdził, że marzy o takiej cross-progresji wspieranej przez wszystkie tytuły. Warto nadmienić, że istnienie kilka produkcji obsługujących ów model, aczkolwiek wiele nowych pozycji nadal skutecznie go blokują. Ciężko ocenić, czy Microsoftowi uda się zrealizować plany i upowszechnić cross-play. Obecnie całość świetnie sprawdza się chociażby w Battle Roayle Fortnite, w którym grają ze sobą zarówno posiadacze komputerów, jak i Xboksów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cross-play we wszystkich grach? Tego pragnie Microsoft

 0