Crysis działa na chińskiej karcie graficznej. Konkurencja może się już obawiać?

Crysis działa na chińskiej karcie graficznej. Konkurencja może się już obawiać?

Na Twitterze pojawił się wpis, w który posiadacz chińskiej karty MTT S80 chwali się uruchomieniem na niej oryginalnego Crysisa. Gra działała na DirectX 9. Wygląda zatem na to, że obsługa starszych wersji API Microsoftu nie stanowi problemu dla GPU od Moore Threads. Autor udostępnił również wyniki testów z kilku benchmarków. 

Temat chińskich kart graficznych od Moore Threads ucichł już jakiś czas temu. Głównie dlatego, że GPU nie zostały nigdy wypuszczone poza rodzimym rynkiem. Wskutek tego nie znamy wielu szczegółów na ich temat. Jeden z użytkowników Twittera, Löschzwerg, udostępnił wpis, w którym poinformował, że karta MTT S80 poradziła sobie z uruchomieniem oryginalnej wersji Crysisa. Przypomnijmy, że gra działa pod kontrolą DirectX 9. Autor otrzymał swój egzemplarz dość niedawno, bo 1 lutego. Karta współpracowała z procesorem Intel Core i5-10400 oraz płytą główną B560M-HDV. Jeśli chodzi o specyfikacje samego GPU, model MTT S80 oferuje 4096 procesorów strumieniowych MUSA oraz taktowanie 1,8 GHz. Do zasilenia tej konstrukcji wystarczy 8-pinowe złącze.

W momencie debiutu, MTT S80 wspierała jedynie 60 gier, które - bez zdziwienia - były dostępne w Chinach. Karta poradziła sobie jednak z uruchomieniem oryginalnej wersji Crysisa.

W momencie debiutu, MTT S80 wspierała jedynie 60 gier, które - bez zdziwienia - były dostępne w Chinach. Löschzwerg udostępnił również wyniki testów karty od Moore Threads w kilku dość starych już benchmarkach. W porównaniu do flagowej propozycji Intela, Arc A770 LE, MTT S80 zapewnia bardzo słabe osiągi, oferując w większości przypadków mniej niż połowę wydajności karty Intela. Powodem, dla którego w testach wykorzystane zostały starsze benchmarki jest to, że zwyczajnie wspierają one GPU chińskiego producenta.

Moore Threads wciąż pracuje nad udoskonaleniem swojego oprogramowania. Najnowsze wydanie sterowników zostało udostępnione 3 miesiące po premierze samej karty. MTT S80 ma dość spory problem, którym jest wręcz gigantyczny pobór mocy w spoczynku. Bez obciążenia, układ potrafi pobierać około 110 W. Chińczycy potrzebują zatem jeszcze sporo czasu, aby choć trochę zbliżyć się do poziomu NVIDII, Intela, czy AMD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crysis działa na chińskiej karcie graficznej. Konkurencja może się już obawiać?

 0