Crysis Remastered opóźniony po negatywnych opiniach na trailer

Crysis Remastered opóźniony po negatywnych opiniach na trailer

Takiego obrotu sprawy się nie spodziewaliśmy. Po tym jak zaraz przed oficjalną prezentacją remastera gry Crysis do sieci wyciekł pierwszy trailer oraz screenshoty z gry, Crytek i Saber nie tylko odwołali zapowiadaną prezentację tego tytułu, ale opóźnili również jego premierę. Twórcy postanowili wsłuchać się w głos społeczności, który krytycznie wypowiadał się na temat jakości materiału, który ukazał się w sieci i dla wielu osób był po prostu rozczarowujący. Tym samym, wbrew temu, co sugerowało wiele osób, zwiastun rzeczywiście był prawdziwy i pochodził z pecetowej wersji gry i po krytyce jakości oprawy graficznej zaprezentowanej na tym materiale, Crytek zdecydował się opóźnić premierę Crysis Remastered, by dłużej popracować nad tym tytułem i doszlifować grafikę. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem producenta.

Crytek zdecydował się opóźnić premierę Crysis Remastered, by dłużej popracować nad tym tytułem i doszlifować grafikę.

Niewątpliwie jest to dobra wiadomość, ponieważ wielu graczy zapewne chętnie poczeka dłużej na Crysis Remastered, by otrzymać lepszy jakościowo produkt. Mimo wszystko przestrzegamy przed nadmiernym entuzjazmem i zbyt dużymi oczekiwaniami. Zespół odpowiedzialny za grę co prawda pracuje obecnie nad poprawą grafiki, ale nie przygotuje nagle pełnoprawnego remake’u, choćby na miarę tych, jakie Capcom opracował dla Resident Evil 2 i 3. Tym samym nie ma co oczekiwać oprawy wizualnej porównywalnej do dema technologicznego silnika CRYENGINE, które prezentowane było w ubiegłym roku. W związku z decyzją Cryteka, Crysis Remastered nie ukaże się na rynku 23 lipca, jak planowano wcześniej. Co więcej, twórcy nie podali żadnej nowej daty premiery, ale producent przekonuje, że potrzebuje kilka dodatkowych tygodni, więc debiutu wypatrywać można pomiędzy sierpniem a październikiem.   

Trzeba przyznać, że jest to rzadko spotykana sytuacja, by producent w taki sposób zareagował na reakcje graczy na trailer (który ponadto wyciekł przed czasem w nie najlepszej jakości) i w związku z tym Crytek zasługuje na uznanie za takie podejście. Niemniej jednak, wydaje się, że producent nie miał zbyt dużego wyboru, ponieważ Crysis Remastered prezentował się mocno rozczarowująco i wyglądał jedynie odrobinę lepiej niż oryginalna wersja gry sprzed 13 lat. Co więcej, jeśli porównany remaster do darmowych modów, takich jak Crysis Enhanced Edition, to prezentował się on nawet gorzej. Ciekawi jesteśmy więc, ile w ciągu kilku tygodni Crytek będzie w stanie jeszcze poprawić i czy finalny produkt chociaż w najmniejszym stopniu będzie w stanie zadowolić graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crysis Remastered opóźniony po negatywnych opiniach na trailer

 0