Crysis Remastered ujawniony. Gra pojawi się na PC i konsolach

Crysis Remastered ujawniony. Gra pojawi się na PC i konsolach

Crytek potwierdził pojawiające się od pewnego czasu plotki zapowiadając oficjalnie odświeżoną wersję wydanego pierwotnie w 2007 roku Crysisa. Gra trafi nie tylko na PC, ale też konsole obecnej generacji PlayStation 4, Xbox One i co ciekawe również Nintendo Switch. Produkcja doczeka się sporego usprawnienia oprawy graficznej w tym poprawy tekstur i zapewne dostaniemy też wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz technologii ray tracingu. Poprawie ulegnie m.in. HUD. Raczej nie powinniśmy oczekiwać zmian znacząco ingerujących bezpośrednio w rozgrywkę lub opowiedzianą historię. Niestety nie wiemy, kiedy Crysis Remastered zadebiutuje, deweloperzy zapewniają tylko, iż nastąpi to wkrótce. Zagadką pozostaje ponadto cena, lecz wierzymy, że wydawca nie przesadzi w tym zakresie. Crysis Remastered najpewniej dostanie najnowszą wersję silnika CRYENGINE, którego pierwsza wersja swego czasu potrafiła zapierać dech wpływając na wydajność większości kart graficznych dostępnych w momencie debiutu gry.

Crysis Remastered trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

W sieci pojawiły się jednak obawy w związku z wydaniem tytułu także na konsolę Nintendo, która jak wiemy pod względem możliwości technicznych odstaje od wydajniejszych komputerów oraz konsol Sony czy Microsoftu. Miejmy jednak nadzieję, że nie będzie to identyczny port wydany na wszystkie przytoczone platformy, a w przypadku urządzenia Nintendo deweloperzy zrobią to, co CD Projekt RED z Wiedźminem 3: Dziki Gon i po prostu dostosują go pod Switcha. Będzie to prawdziwy test dla konsol bowiem w przeszłości oryginalny Crysis potrafił złamać nie jedną kartę graficzną. Potwierdzenie remake'u nie stanowi dużego zaskoczenia, gdyż jeszcze dzisiaj w sieci mogliśmy się natknąć na oficjalnej stronie serii na informację dotyczącą zaktualizowanej polityki cookies zdradzającej istnienie tytułu. Dodatkowo kilka godzin później wygadał się Intel niejako zapowiadając przed deweloperami ich grę. Chociaż post szybko usunięto to, jak wiadomo w internecie nigdy nic nie ginie.

Crysis Remastered to idealny przykład tego, że moda na takie projekty trwa w najlepsze. Ludzie chętnie przypominają sobie dawne produkcje, chociaż częściej woleliby oglądać starsze klasyki, a do takich gra Cryteka raczej się nie zalicza (choć to też rzecz gustu). W ostatnim czasie do sprzedaży trafiło odświeżone wydanie trybu single player Call of Duty: Modern Warfare 2 i nie wyklucza się istnienia także dedykowanego wariantu rozgrywki wieloosobowej. Statystyki sprzedaży potwierdzają, że przywracanie do życia dawnych produkcji ma większy sens i zwyczajnie zajmuje mniej czasu oraz wymaga mniejszego nakładu środków niż przy grach tworzonych absolutnie od podstaw z nową opowieścią. Ciekawi jesteśmy jakie jeszcze tytuły otrzymają remastery. A wy, w co najbardziej chcielibyście zagrać?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crysis Remastered ujawniony. Gra pojawi się na PC i konsolach

 0