Crysis Remastered - wyciekł zwiastun i data premiery

Crysis Remastered - wyciekł zwiastun i data premiery

Crytek potwierdził, że już jutro oficjalnie zaprezentuje pierwsze materiały z rozgrywki remastera kultowego Crysisa, ale zdaje się, że mleko już się rozlało. Najpierw w sklepie Microsoft pojawiły się pierwsze screenshoty z Crysis Remastered oraz data premiery gry, a następnie do sieci wyciekł zwiastun, który mieliśmy zobaczyć dopiero 1 lipca. Niestety materiały te nieco rozczarowują i osoby liczące na remaster pełną gębą, który odświeży ten tytuł sprzed 13 lat do współczesnych standardów, mogą poczuć się zawiedzione jakością oprawy. Co prawda ujawniony trailer wyciekł w nie najwyższej rozdzielczości, a screeny pochodzić mogą z konsolowej wersji gry, ale wydaje się, że ostatecznie Crysis Remastered nie będzie wyglądał tak dobrze, jak na to liczyliśmy.

Najpierw w sklepie Microsoft pojawiły się pierwsze screenshoty z Crysis Remastered oraz data premiery gry, a następnie do sieci wyciekł zwiastun, który mieliśmy zobaczyć dopiero 1 lipca.

Crytek twierdzi, że Crysis Remastered oferować będzie tekstury w wysokiej rozdzielczości i poprawione assety artystyczne, a gra doczeka się także implementacji temporal anti-aliasing, SSDO, SVOGI i najwyższej klasy efektu depth of field. Co więcej, otrzymać mamy także nowe ustawienia oświetlenia, motion blur, mapowanie paralaksy i nowe efekty cząsteczkowe. Wśród nowości znajdziemy również wolumetryczną mgłę i snopy światła, oparty na oprogramowaniu ray tracing i technikę SSR (ang. Screen Space Reflections). To wszystko miało prawić, że Crysis otrzyma ogromny wizualny upgrade i prezentować będzie się jak współczesna produkcja, ale ujawnione screenshoty i zwiastun niestety nie robią najlepszego wrażenia, a raczej rozczarowują.

Crysis Remastered - wyciekł zwiastun i data premiery

W gruncie rzeczy Crysis Remastered wygląda bardzo podobnie jak oryginał z 2007 roku i nie wiemy o co tu chodzi - w żadnym calu nie przypomina to scen odtworzonych w demie technologicznym opartym na silniku CRYENGINE 5.6, a raczej zwykły Crysis tylko z modami poprawiającymi jakość oprawy. Trzeba jednak zaznaczyć, że zwiastun, który wyciekł do sieci, ma wiele artefaktów i z ostateczną ocenę lepiej zaczekać do jutra, czyli oficjalnej prezentacji. Może wycieki to tylko zasłona dymna, ale wydaje się to być życzeniowym myśleniem. Zdaniem sklepu Microsoft gra trafi do sprzedaży 23 lipca i zapewne tego samego dnia zadebiutuje na PC, jak konsolach PS4 i Xbox One.

Crysis Remastered - wyciekł zwiastun i data premiery

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crysis Remastered - wyciekł zwiastun i data premiery

 0