Crytek znowu ma kłopoty - zwalnia kolejnych pracowników

Crytek znowu ma kłopoty - zwalnia kolejnych pracowników

Studio deweloperskie Crytek od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. Dzisiaj firma ogłosiła, że pożegna się z nią 15 pracowników zatrudnionych w głównej siedzibie we Frankfurcie.

Niemiecka korporacja planuje restrukturyzację i pragnie skupić się bardziej na tworzeniu gier i technologii. Zwolnieni pracownicy zajmowali się sprawami wydawniczymi oraz marketingiem związanymi z grą Warface, do której niedawno prawa wykupiła rosyjska firma Mail.ru. Wcześniej w grudniu Crytek zapowiedział, że zamknie studia w Budapeszcie, Sofii, Seulu i Szanghaju.

Eurogamer, powołując się na zaufane źródła, donosi, że pracownicy firmy nie otrzymali jeszcze wynagrodzenia za grudzień. Wielu członków studiów deweloperskich Crytek odeszło do Cloud Imperium Games, twórców gry Star Citizen. Co ciekawe, Star Citizen początkowo był tworzony na silniku CryEngine, ale niedawno Chris Roberts postanowił zmienić engine na rozwiązanie Amazon, Lumberyard - de facto zmodyfikowana wersja CryEngine'u. Studio Robertsa zdecydowało się na taki krok, aby zabezpieczyć się przed sytuacją

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crytek znowu ma kłopoty - zwalnia kolejnych pracowników

 0