CS:GO 2 nadchodzi? NVIDIA źródłem przecieku

CS:GO 2 nadchodzi? NVIDIA źródłem przecieku

Od lat słyszymy plotki o tym, że Valve pracuje nad nową wersją Counter-Strike'a. Już w 2017 roku docierały do nas słuchy o możliwości przeniesienia CS:GO na silnik Source 2, a inne doniesienia sugerowały, że powstaje zupełnie nowy Counter-Strike. Najnowszy przeciek pochodzi zaś od…NVIDII.

NVIDII już wcześniej zdarzało się być źródłem przecieków na temat nadchodzących gier, częściowo z powodu dużego wycieku bazy danych GeForce Now, który ujawnił mnóstwo projektów w fazie rozwoju w studiach z całej branży. Najnowszy przeciek ma jednak nieco inny charakter. W najnowszych sterownikach Zielonych dodano bowiem nowe profile dla czegoś, co nazywa się „csgo2.exe” i „cs2.exe”, oba są oznaczone jako Counter-strike 2 w menu, jak widać w poniższym tweecie

Od lat słyszymy plotki o tym, że Valve pracuje nad nową wersją Counter-Strike'a.

Gabe Follower pogrzebał trochę głębiej i stwierdził, że te adnotacje pojawiły się w najnowszym sterowniku i nie były obecne w innych wersjach sterowników w ostatnich miesiącach. Oczywiście należy podchodzić do tego typu przecieków ze sporym dystansem, tym bardziej że nawet jeśli coś jest na rzeczy, to Valve słynie z tego, iż pracuje nad wieloma projektami, które następnie są porzucane, a firma potrafi nawet skasować gotową grę. Tym samym może to być kolejny przypadek eksperymentowania Valve z pomysłem, który nie ujrzy światła dziennego.

Niemniej jednak plotki o CS:GO w wersji Source 2 krążą od lat i naturalnym wydaje się chęć przeniesienia swojej flagowej gry na najnowszą wersję autorskiego silnika. Z drugiej strony CS:GO przechodzi obecnie odrodzenie, ustanawiając nowe rekordy liczby graczy ponad dekadę po premierze, więc wszelkie zmiany mogą spotkać się oporem hardcore'owych fanów. Nie da się ukryć, że CS:GO przydałby się lifting graficzny, bo jej oprawa nie przystoi już do współczesnych czasów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CS:GO 2 nadchodzi? NVIDIA źródłem przecieku

 0