CS: GO bije kolejne rekordy. Ponad 900000 graczy jednocześnie

CS: GO bije kolejne rekordy. Ponad 900000 graczy jednocześnie

Coraz więcej osób gra w Counter-Strike: Global Offensive, a obecnie liczby są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej w prawie ośmioletniej historii gry. Według danych SteamDB , przedwczoraj 888000 osób grało jednocześnie w zespołową strzelankę Valve, ale rekord ten został ponownie pobity w zaledwie kilkanaście godzin później - CS:GO osiągnął nowy poziom  901681 graczy jednocześnie.  Średnia liczba graczy CS: GO  również była dość duża w ciągu ostatnich 30 dni, osiągając ponad 500000 graczy. Ten gwałtowny wzrost aktywności zbiega się z kolejnym rekordowym weekendem samej platformy Steam, która obecnie osiągnęła prawie 19 milionów jednoczesnych użytkowników - co jest najwyższym wynikiem w całej historii platformy. 

CS: GO jest obecnie na pierwszym miejscu najpopularniejszych tytułów na Steam. Gra wczoraj pobiła swój rekord największej liczby jednoczesnych graczy, choć do rekordu PUBG (3,2 mln) wciąż wiele brakuje.

 

Liczba graczy CS: GO stale rośnie w górę od lipca ubiegłego roku, zauważalnie wzrastając od uruchomienia operacji Shattered Web w listopadzie. CS: GO zostało przeniesione na model free-to-play w grudniu 2018 roku, ale po początkowym skoku aktywności, szybko liczba graczy zaczęła maleć, co może świadczyć o pewnym niezadowoleniu graczy ze zmian. Dopiero następnego lata liczby znów zaczęły rosnąć, szczególnie po turnieju StarLadder Berlin 2019 i kolejnym wydaniu Shattered Web.

Najnowsza aktualizacja CS: GO wprowadziła  poprawki do niektórych z najbardziej kultowych map w grze, co może przyciągać niektórych graczy z powrotem, by rozejrzeć się po swoich dawnych ulubionych lokacjach. W obecnej chwili na serwerach CS: GO znajduje się niewiele ponad 700000 graczy, jednak do szczytowej aktywności dziennej pozostało jeszcze kilka godzin. W ciągu tygodnia najwyższą aktywność graczy notuje się w godzinach 18:00-19:00, natomiast podczas weekendów, rekordy padają w okolicach godziny 14:00.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: CS: GO bije kolejne rekordy. Ponad 900000 graczy jednocześnie

 0