Cybenetics wprowadza nowe oznaczenie certyfikacji zasilaczy ATX

Cybenetics wprowadza nowe oznaczenie certyfikacji zasilaczy ATX

Cybenetics wprowadza nowe oznaczenie certyfikacji zasilaczy ATX

Cybenetics to alternatywna certyfikacja zasilaczy komputerowych pod kątem oznaczania wydajności energetycznej (sprawności) dla znanego powszechnie 80 PLUS, ponadto Cybenetics określa poziom natężenia dźwięku dla certyfikowanych zasilaczy. Cybenetics posiada w  swojej bazie ponad 770 modeli różnych producentów jak Seasonic, Corsair czy  Super Flower i wielu innych. Do tej pory oznaczenia literowe jak A++,A,B,C i D mogły być mało intuicyjne i postanowiono na zmianę  oznaczeń na Bronze, Silever, Gold, Platinum,Titanium, Diamond, gdzie Diamond to najwyższe odznaczenie i zasilacz musi mieć ogólną sprawność większą lub równą 93% dla 115 V i 95% dla 230 V. 

Cybenetics to wg mnie lepsza i więcej mówiąca certyfikacja niż 80 PLUS.

Cybenetics, 80 PLUS

Cybenetics to wg mnie lepsza i więcej mówiąca certyfikacja niż 80 PLUS. Cybenetics przeprowadza dużo więcej testów niż 80 PLUS, co uniemożliwia manipulację i dostosowywanie parametrów pod konkretny certyfikat, np. wysyłanie zasilacza z krótszymi kablami. Więcej pomiarów to dokładniejsze wyniki średnie, a co za tym idzie rzetelniejsze. Ponadto warto wspomnieć, że Cybenetics oprócz samych testów sprawności również analizuje szynę 5 Vsb i prowadzi testy w hot boxie, czyli komorze termicznej. Do tego dochodzi analiza prędkości obrotowej wentylatora i pomiar natężenia dźwięku. W raporcie znajdziemy wiele danych, nawet listę użytych komponentów elektronicznych, co już pozwala wyciągnąć wnioski na temat jakości zasilacza.

Cybenetics
Kliknij w obraz by powiększyć

Mam nadzieję, że teraz będzie czytelniej jeśli chodzi o oznaczenia certyfikatów i zachęcam Was co sprawdzania swojego potencjalnego zasilacza w bazie Cybenetics pod tym linkiem. Napiszcie w komentarzach, co sądzicie o certyfikatach Cybenetics i 80 PLUS, który bardziej cenicie i dlaczego. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cybenetics wprowadza nowe oznaczenie certyfikacji zasilaczy ATX

 0