Cyberprank 2069, parodia Cyberpunk 2077, usunięty ze Steam

Cyberprank 2069, parodia Cyberpunk 2077, usunięty ze Steam

Cyberpunk 2077 zadebiutuje dopiero na wiosnę przyszłego roku, ale hype na ten tytuł jest już tak mocno nakręcony, że nie ma wątpliwości, iż będzie to nie tylko jedna z największych gier 2020 roku, ale i ostatnich lat. Oczywiście ogromne zainteresowanie produkcją CD Projekt RED rodzi naśladowców, parodie oraz inne tytuły, które próbują wykorzystać popularność Cyberpunk 2077. Jednym z takich tworów jest Cyberprank 2069, który właśnie został usunięty ze Steam, prawdopodobnie za oferowanie osobom, które zakupią tę grę, kopii nadchodzącej polskiej superprodukcji. Co ciekawe, Cyberprank 2069 pierwotnie nosił nazwę Cyberpunk 2069, ale ostatecznie zdecydowano się na jej zmianę, by uniknąć potencjalnego pozwu z tytułu naruszenia praw autorskich. Gra wyceniona została na 10 USD, co już powinno dawać Wam obraz tego, czego można było się po niej spodziewać, ale jeśli mimo wszystko jesteście zaintrygowani, poniżej możecie obejrzeć trailer.   

Cyberprank 2069 został usunięty ze Steam, ponieważ twórcy próbowali przekupić graczy za pozytywne recenzje.

Pomimo zmiany nazwy, studio Cyberpath nie chciało zrezygnować z promocji, która opierała się na łączeniu ich produkcji z Cyberpunk 2077. Dlatego też deweloper w opisie swojej gry na Steam napisał, że każdy, kto zakupi ich tytuł przed 22 lipca, otrzyma za darmo kopię Cyberpunk 2077, jako „gwiazdkowy prezent”, a co więcej, autor najśmieszniejszej recenzji Cyberprank 2069 nagrodzony miał być kolekcjonerską edycją gry CD Projekt RED. Pomimo tego, iż cała akcja najpewniej była tylko trollowaniem ze strony twórców (ci obiecywali grę, która zadebiutuje w kwietniu przyszłego roku, jako gwiazdkowy prezent, choć z drugiej strony mogli sugerować zakup w przedsprzedaży), Valve nie spogląda na tego typu akcje łaskawym okiem, szczególnie jeśli twórcy obiecują nagrody za recenzje. Nic więc dziwnego, że gra zniknęła ze Steam.

Jeśli zaś chodzi o Cyberprank 2069, to zdaje się, że gra czerpała pewne inspiracje z Cyberpunk 2077. „TA GRA BĘDZIE ZAPIERAJĄCA DECH! To jest nowa generacja RPG. Prawdziwa symulacja życia w świecie przyszłości. W 2069 roku w mieście odnaleziono ślady zbiegłego androida, który nie różni się od człowieka. Teraz to cybergetto. Główny bohater jest cybergliną. Muzyka metropolis przyszłości przyciąga dziwne persony i szaleńców z całej galaktyki. Cyberprank 2069  jest grą typu sandbox” - mogliśmy przeczytać w opinie Steam. Co ciekawe, zdaje się, że twórcy tego wysokich lotów dzieła stosowali jeszcze inne nieczyste zagrywki. Gracze, którzy z jakiś powodów zdecydowali się na zakup tego tytułu, donoszą, że nawet po wyłączeniu gry jej proces pozostawał aktywny. Mogło być to celowe działanie, mające na celu wydłużenie rozgrywki powyżej 2 godzin, by kupujący nie mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberprank 2069, parodia Cyberpunk 2077, usunięty ze Steam

 0