Cyberpunk 2077 będzie ostatnią tak dobrze wyglądającą grą obecnej generacji

Cyberpunk 2077 będzie ostatnią tak dobrze wyglądającą grą obecnej generacji

Dotychczas ujawnione materiały utwierdzają nas w przekonaniu, że Cyberpunk 2077 zapowiada się na jedną z lepszych gier przyszłego roku, a być może ostatnich lat. Atmosferę bez wątpienia podgrzewają również sami twórcy. John Mamais, szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED w rozmowie z AusGamers odniósł się m.in. do kwestii technicznych polskiej gry. Deweloper podkreślił, że ekipa zawsze starała się przesuwać granice związane z wyglądem produkcji, dzięki czemu może być ona prawdziwym pokazem możliwości technologicznych. Mamais stwierdził, że Cyberpunk 2077 będzie zwieńczeniem oraz ostatnim tak dobrze wyglądającym tytułem obecnej generacji sprzętu. Jednym z większych wyzwań przy tworzeniu gry było przygotowanie tłumów NPC sprawiających, że dostępne miasto będzie prezentować się autentycznie.

Według przedstawiciela CD Projekt RED Cyberpunk 2077 ma być ostatnią tak dużą i dobrze wyglądającą grą obecnej generacji.

„Potrzebujesz tłumów ludzi, którzy wyróżniają się swoją unikalnością. To było bardzo trudne wyzwanie i nadal jest” - stwierdził John Mamais. Przy okazji deweloper przyznał, że gdy ostatni raz omawiał tę kwestię z dyrektorem technologicznym, to obecny stan mechanizmu ocenił on jako prawdziwe osiągnięcie. Mimo to autorzy nadal pracują nad wspomnianym elementem Cyberpunka 2077. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do chociażby serii Wiedźmin w tym przypadku poza nielicznymi wyjątkami świat gry będziemy podziwiać z perspektywy pierwszoosobowej, wliczając w to nawet sceny seksu. Dodatkowo Redzi zamierzają postawić na poprawność polityczną i uniemożliwić nam wybór płci głównego bohatera. Zamiast tego zdecydujemy między typem ciała — męskim lub żeńskim.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i dopiero wówczas przekonamy się, czy odważne deklaracje CD Projekt RED odnośnie wysokiej oprawy wizualnej i innych elementów gry okażą się w pełni uzasadnione. Już przy Wiedźminie 3 w wydaniu na Nintendo Switch rodzime studio udowodniło, iż potrafi dokonywać wyjątkowych rzeczy dlatego liczymy, że jeśli chodzi o najnowszy projekt zostaniemy równie mocno zaskoczeni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 będzie ostatnią tak dobrze wyglądającą grą obecnej generacji

 0