Cyberpunk 2077 dostanie tylko jedno DLC? CD Projekt RED odpowiada

Cyberpunk 2077 dostanie tylko jedno DLC? CD Projekt RED odpowiada

CD Projekt RED zapowiedział dodatek do Cyberpunka 2077, a także przedstawił aktualizację 1.6 kończącą wsparcie dla PS4 i Xboxa One. Jeśli ktoś jednak liczył, że po okresie posuchy worek z dodatkami do gry Redów się rozwiąże, to poczuje spory zawód.

CD Projekt RED pracuje nad dodatkiem fabularnym Cyberpunk 2077: Widmo Wolności, który zaoferuje nową dzielnicę Night City oraz klimat szpiegowskiego thrillera. Zapewne dojdą do tego nowe bronie czy inne przedmioty. DLC zadebiutuje w 2023 roku na PC, Google Stadia i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dobrze widzicie old-geny (PS4/Xbox One) zostaną pominięte czemu z jednej strony trudno się nie dziwić ze względu na trudności z przygotowaniem portu gry a z drugiej szkoda, że deweloperzy nie przewidują dla niej rozszerzenia.

CD Projekt RED ujawnił, że pracuje nad jedynym dodatkiem do Cyberpunka 2077.

Liczyliście, że CD Projekt RED będzie działać nad kolejnymi dodatkami? Cóż poczujecie srogie rozczarowanie, gdyż jak potwierdził deweloper polskie studio przygotuje tylko jedno DLC do CP 2077. "Możemy potwierdzić, że Phantom Liberty jest jedynym planowanym rozszerzeniem stworzonym dla Cyberpunka 2077. Podjęliśmy trudną decyzję, aby przygotować go tylko na PC, Stadia, PlayStation 5 i Xbox Series X/S"  – napisali deweloperzy w komunikacie przesłanym serwisowi Videogameschronicle.

Zdaniem twórców pojawienie się dodatku na konsolach poprzedniej generacji jest trudne w realizacji z poziomu technologicznego i negatywnie wpłynęłoby na doświadczenia graczy. Cóż jedyne DLC do gry, która przed debiutem była promowana na jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat rozczarowuje, gdyż samo uniwersum jest ciekawe i mogłoby zostać rozszerzone o nowe historie. CD Projekt RED wydał update 1.6, kończąc zarazem rozwój wersji PS4 i Xbox One. Oprócz szeregu poprawek zaimplementowano garderobę dla głównego bohatera. Jesteście rozczarowani, że Redzi pracują nad pierwszym oraz ostatnim dodatkiem fabularnym?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 dostanie tylko jedno DLC? CD Projekt RED odpowiada

 0