Cyberpunk 2077 - gra naprawiona i ulepszona za pomocą... ponad stu modów

Cyberpunk 2077 - gra naprawiona i ulepszona za pomocą... ponad stu modów

Jak ognia unikamy dyskusji o tym, co lepsze - pecet czy konsola - ale co do jednego musimy się zgodzić. Gracze komputerowi mają tę przewagę nad konsolowymi, że do swoich gier mogą instalować różnego rodzaju modyfikacje, tworzone przez mniej lub bardziej uzdolnionych i profesjonalnych moderów (na konsolach taka możliwość pojawia się niezwykle rzadko). Wokół niektórych tytułów tworzy się tak szeroka scena, że mody liczone są w setkach. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w przypadku Cyberpunka 2077. Jeśli dokuczają wam niektóre mechaniki czy błędy w produkcji CD Projekt RED, bardzo możliwe, że rozwiązanie znajdziecie wśród propozycji zebranych przez Tylera McVickera. Youtuber stworzył listę ponad stu najlepszych modów do gry. Jak twierdzi, zainstalowanie ich wszystkich to sposób na "naprawienie" tego, co "Redzi" zepsuli (i nie zdążyli do tej pory naprawić).

Tyler McVicker, prowadzący kanał na YouTube'ie, przygotował listę ponad stu modów, które usuwają błędy  i poprawiają mechaniki w Cyberpunku 2077.

Listę modów polecanych przez McVickera znajdziecie tutaj. Wszystkie można pobrać z platformy NexusMods. Znajdziecie wśród nich modyfikacje, które poprawiają działanie elementów ganionych od dawna przez graczy. Jedna usprawnia system pościgów policyjnych, druga ulepsza zachowanie przechodniów, a jeszcze inna sprawia, że sterowanie pojazdami przypomina bardziej to z Grand Theft Auto V. Nie zabrakło też sposobu na powiększenie minimapy, która w oryginale nie ukazuje niemal nic poza bezpośrednim otoczeniem bohatera (lub bohaterki). To te większe mody, a obok nich jest szereg pomniejszych, m.in. pozwalająca przesunąć okienko z rozmówcą przez telefon do boku ekranu czy wyświetlenie wymaganej liczby punktów danego atrybutu w specjalnej opcji dialogowej, gdy spełniamy określone warunki. 

Są też modyfikacje, które pozwalają przywrócić zawartość wyciętą przez CD Projekt RED przed premierą, czy dodać nową, np. dodatkowe questy polegające na kradzieży i sprzedaży kradzionych samochodów. Niektóre mody pozwalają zmienić stacje radiowe czy wprowadzenie elementów z prawdziwego świata, np. reklam. Nie wszystkie spośród wymienionych przez McVickera działają poprawnie, ale wyglądają interesująco. Mamy na myśli przykładowo mechanikę survivalu, która wymaga od nas regularnego picia i jedzenia. Aby zacząć korzystać z modów do Cyberpunka 2077, należy zainstalować dwa pluginy - Redscript oraz Cyber Engine Tweaks. Bez obaw, powinien sobie z tym poradzić nawet amator. Tym bardziej, że McVicker swoją listę wzbogacił o instrukcję osbługi.
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 - gra naprawiona i ulepszona za pomocą... ponad stu modów

 0