Cyberpunk 2077 może pojawić się na konsolach kolejnej generacji

Cyberpunk 2077 może pojawić się na konsolach kolejnej generacji

Polskie studio dość pilnie strzeże wszelkich informacji odnośnie najnowszego projektu. Jednak prezes Redów przyparty do muru postanowił podzielić się kilkoma przemyśleniami. 

Na ostatnim zebraniu finansowym CD Projekt prezes firmy Adam Kiciński przyznał, że bardzo chciałby podzielić się nowymi informacjami dotyczącymi Cyberpunka 2077, ale to nie jest odpowiedni moment. Jednak obecny na spotkaniu tłum dalej naciskał bossa firmy, by ten zdradził choćby najmniejszy detal. Na pytanie, czy produkcja Redów faktycznie zostanie pokazana na targach E3 w Los Angeles, Kiciński stwierdził, że nie pora na potwierdzanie takich rewelacji (oficjalnego stanowiska mamy wyczekiwać przed eventem). Najlepsza odpowiedź nadeszła, kiedy powiedział, że gra może pojawić się zarówno na konsolach obecnej, jak i przyszłej generacji, a więc np. PlayStation 5. Oczywiście takowy sprzęt nie został nawet potwierdzony przez Sony, lecz użyty silnik skonstruowano w taki sposób, by mógł sobie bez kłopotu poradzić z nextgenami.

Jak się okazało zastosowana w Cyberpunk 2077 technologia umożliwia przeniesienie go na przyszłe platformy

Poza tym dowiedzieliśmy się praktycznie tego samego, co wiemy od dawna, mianowicie, że Cyberpunk 2077 swą jakością będzie zbliżony do Wiedźmina 3. Dodatkowo zaoferuje niezwykle bogatą kampanię dla pojedynczego gracza, bez żadnych mikropłatności, gdyż jak wiemy studio stoi na stanowisku, że klienci, płacąc za dany produkt winni otrzymać go w całości, a nie kawałkach. Wciąż nie wiadomo, czy deweloperzy zaoferują multiplayer w klasycznym wydaniu, a może kooperację bądź podobne rozwiązanie obecne w ostatnim Assassin's Creed? Z pozostałych nowinek warto napomknąć o nowym studiu CD Projekt RED zlokalizowanym we Wrocławiu, które wspomoże ostateczne prace nad tym mocno wyczekiwanym tytułem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 może pojawić się na konsolach kolejnej generacji

 0