Cyberpunk 2077 można już przejść od początku do samego końca

Cyberpunk 2077 można już przejść od początku do samego końca

Zademonstrowane podczas targów Gamescom nowe zdjęcia pochodzące z gry pokazują, że Cyberpunk 2077 nabiera coraz ciekawszych kształtów. CD Projekt Red od tego czasu ujawnił również, że gra osiągnęła kolejny przełomowy moment w procesie deweloperskim i jest już grywalna od samego początku do końca, co przybliża ją do (wciąż owianej tajemnicą) daty premiery. Portal Engadget zdołał uzyskać komentarz od Ryszarda Borzymowskiego,  producenta  Cyberpunk 2077, który potwierdził, że gra jest o kolejny wielki krok bliżej ukończenia i faktycznie jest grywalna od wprowadzenia do napisów końcowych. Oczywiście tytuł wciąż wymaga wprowadzenia mnóstwa dodatków, jak również konieczne są obszerne testy rozgrywki, by namierzyć błędy, jednak podobnie jak Wiedźminie, współgrająca ze światem fabuła jest tutaj ważna tak samo jak stworzony świat sam w sobie.

Cyberpunk 2077 osiągnął ważny moment, w którym kampanię można już przejść od początku do końca.

W międzyczasie CD Projekt Red musiał się zmierzyć z falą krytyki ze strony fanów gatunku. Problemem stało się ukazanie Night City w biały dzień z czystym niebem w trailerze z E3. Pionier gatunku, pisarz William Gibson, który w ogromnym stopniu dzięki swojej powieści Neuromancer, zdefiniował gatunek określany mianem cyberpunk, nazwał pokaz gry na targach E3 niezbyt właściwym dla gatunku, porównując go do "zmodyfikowanego wizualnie GTA osadzonego w typowej retro-przyszłości z lat 80-tych". Oczywiście głos w całym sporze zabrał i Borzymowski odpierając zarzuty i twierdząc, że fraza "punk" w cyberpunk nie musi koniecznie przecież odnosić się do ustalonych schematów i estetyki gatunku, ale bardziej do motywu walki przeciw systemowi.

Wprowadzenie cyklu dobowego dnia i nocy do otwartego świata Cyberpunk 2077 sprawiło, że część osób uznała, że cyberpunk jako gatunek, w grze zostanie przedstawiony nieco bardziej dynamicznie niż zwykle, prezentując go (dosłownie) w nowym świetle. CD Projekt Red pokazało już jednak, że posiadają zdolność stworzenia wciągającej historii osadzonej w dynamicznym świecie, co inni deweloperzy ledwo wykorzystują przy produkcji swoich tytułów. Przed Cyberpunk 2077 wciąż długa droga i wiele jeszcze zobaczymy, zanim będzie można wysuwać uzasadnione oceny. Póki co jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Do premiery Cyberpunk 2077 nie pozostały miesiące, ale raczej lata. Twórcy mają jeszcze mnóstwo czasu, by wywrócić wszystko do góry nogami. I to kilka razy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 można już przejść od początku do samego końca

 0