Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X? Nie ma takich planów

Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X? Nie ma takich planów

Według dewelopera CD Projekt Red wersje Cyberpunk 2077 przeznaczone na konsole nowej generacji, czyli PS5 i Xbox Series X, nie są obecnie planowane. Przedwczoraj ogłoszono, że premiera długo wyczekiwanego RPG przełożona została na wrzesień - znacznie bliżej daty premiery konsol nowej generacji. "Cyberpunk 2077 nie trafi w kwietniowe okno premier, a my przenosimy datę premiery na 17 września 2020 r." - napisał programista w liście do fanów. "Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej. Będziemy Państwa regularnie informować o naszych postępach. Do zobaczenia w Night City!"

Cyberpunk 2077 został przesunięty bliżej premiery konsol nowej generacji. Nie będzie to jednak tytuł napędzający sprzedaż PS5 i Xbox Series X. 

Chociaż wydanie gry jest teraz znacznie bliższe sklepowym premierom zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X, wersje na nowe platformy, nie są planowane. A przynajmniej tak twierdzi dyrektor finansowy CD Projekt Red, Piotr Nielubowicz. "W tej chwili Cyberpunk zmierza na PlayStation 4, Xbox One i PC. W odniesieniu do tych planów nic się nie zmieniło" - powiedział podczas telekonferencji po ogłoszeniu nowej daty premiery. "Realizujemy te same plany, które ustaliliśmy” - dodał prezes Adam Kiciński. "Cyberpunk 2077 zawsze był projektowany na PS4 i Xbox One. Myślimy o następnej generacji, ale na razie skupiamy się na bieżącej generacji. Ten plan jest nadal aktualny".

Co ciekawe, w maju zeszłego roku twórcy wyrazili zainteresowanie wydaniem gry jako tytułowej na nową generację . "Gdybyśmy mieli okazję wypuścić Cyberpunk dla nowej genneracji, prawdopodobnie chcielibyśmy to zrobić" - powiedział ówcześnie Adam Kiciński podczas konferencji z inwestorami. Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 ostatecznie pojawi się na konsolach nowej generacji, ale nie będzie dostępny szybko po premierze PS5 i Xbox Series X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X? Nie ma takich planów

 0