Cyberpunk 2077 otrzyma pełnoprawną wersję na next-geny

Cyberpunk 2077 otrzyma pełnoprawną wersję na next-geny

CD Projekt RED potwierdził, że szykuje pełnoprawną wersję gry Cyberpunk 2077 na next-geny, ale ta nie będzie gotowa na premierę Xbox Series X i PlayStation 5. Tym samym producent uciął spekulacje, ponieważ pomimo faktu, że w styczniu tego roku polski deweloper stwierdził, że nie ma w planach portów na nowe konsoli Sony i Microsoftu, to w lutym zapowiedział opcję cross-buy pomiędzy Xbox One a Xbox Series X, gdzie kupując grę na starszej konsoli, wersję na nowszą otrzymamy zupełnie za darmo. Tym samym nie wiedzieliśmy, czy next-geny doczekają się nowej gry „Redów” jedynie w formie wstecznej kompatybilności i aktualizacji poprawiającej to i owo, czy też możemy liczyć na pełnoprawny port. Wychodzi jednak na to, że otrzymamy obie opcje, przynajmniej jeśli chodzi o Xboxa.

CD Projekt RED potwierdził, że szykuje pełnoprawną wersję gry Cyberpunk 2077 na next-geny, ale ta nie będzie gotowa na premierę Xbox Series X i PlayStation 5.

„Jeśli chodzi o konsolę Microsoftu, jak już mówiłem, oficjalnie potwierdziliśmy zarówno aktualizację, jak i dostępność cross-genową, co oznacza, że będziecie mogli grać w produkcję od razu na konsolach nowej generacji" - stwierdził Michał Nowakowski, prezentując wyniki finansowe CD Projekt w czasie sesji Q&A. „Jeśli chodzi o właściwą, pełnoprawną wersję dla next-genów, to pojawi się ona później, nie ogłosiliśmy kiedy i nie posiadam w tym temacie nowego komentarza” - dodał przedstawiciel firmy. Nowakowski potwierdził również, że są pierwszym zewnętrznym zespołem, który wspierać będzie opcję Smart Delivery, co oznacza, że każdy, kto kupi Cyberpunk 2077, otrzyma do niej dostęp w możliwie najlepszej wersji, niezależnie od platformy, na której kupił grę. Tym samym kupując tytuł na Xbox One otrzymamy możliwość gry na Xbox Series X za darmo, jak tylko udostępniona zostanie stosowna aktualizacja. Nie mamy jednak pewności, czy dotyczy to również pełnoprawnego portu na nową konsolę.

Jak wygląda sytuacja w przypadku PlayStation? CD Projekt nie chce wychodzić przed szereg, dopóki Sony nie dokona oficjalnej zapowiedzi. „Nie ma żadnego oficjalnego komunikatu od PlayStation, więc nie możemy niczego potwierdzić ani zaprzeczyć. To PlayStation musi najpierw odnieść się do tej sytuacji i jeśli to zrobi, chętnie udzielimy komentarza, ale nie chcemy wychodzić przed szereg” - tłumaczy Nowakowski. Przy okazji potwierdzono też, że prace idą zgodnie z planem i wszystko jest na dobrej drodze, by Cyberpunk 2077 zadebiutował we wrześniu. Gra jest już praktycznie w skończonej formie i obecnie trwają pracę nad jej doszlifowaniem i wprowadzaniem poprawek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 otrzyma pełnoprawną wersję na next-geny

 0