Cyberpunk 2077 różni się od dema zaprezentowanego w ubiegłym roku

Cyberpunk 2077 różni się od dema zaprezentowanego w ubiegłym roku

W ubiegłym roku CD Projekt RED po latach milczenia opublikował pierwszy, konkretny gameplay z Cyberpunk 2077, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych przez branżę gier. Oczywiście materiał wideo spotkał się z pozytywnym odbiorem i zdołał skutecznie podgrzać gorącą atmosferę panującą wśród fanów. Mateusz Tomaszkiewicz, czyli jeden z deweloperów pracujących nad Cyberpunkiem 2077, twierdzi jednak, iż obecnie ich gra wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze dwanaście miesięcy wcześniej, gdy była pokazywana podczas pamiętnych targów E3 w Los Angeles. Należy jednocześnie zaznaczyć, że podstawowe elementy tytułu nie uległy zmianie, a więc nadal mamy do czynienia z pierwszoosobową strzelanką RPG z otwartym światem, gdzie fabuła odgrywa kluczową rolę.

Jeden z twórców Cyberpunka 2077 stwierdził, że ich gra wygląda obecnie inaczej niż na zaprezentowanych w czerwcu ubiegłego roku demach.

Produkcja, podobnie jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, posiadać ma wiele wyborów rzutujących na fabułę i zakończenia, ale twórcy względem wersji demonstracyjnej zaprezentowanej latem 2018 roku dokonali licznych zmian i poprawek gameplayu. Czy oznacza to, że gra jest jeszcze bardziej imponująca niż się spodziewamy? Może tak być, bo sam Tomaszkiewicz stwierdził, iż pracuje nad wieloma rzeczami, których Redzi jeszcze światu nie przedstawili. Co ciekawe, autor odpowiada za dostępne w produkcji poziomy, więc przykładowa misja z dema może być kompletnie niepodobna do tej obecnej w finalnym wydaniu. „Nieustannie pracujemy i zastanawiamy się jak sprawić, aby gra była bardziej interesująca, a rozgrywka dawała użytkownikom odpowiednią frajdę” - powiedział Tomaszkiewicz.

„Demo pokazane w zeszłym roku było wyłącznie małym fragmentem rzeczywistego obrazu. Powiedziałbym, że Cyberpunk 2077 to produkcja o otwartym świecie z silnym elementem narracyjnym, osadzonym w mrocznej przyszłości. To RPG z decyzjami oraz ich konsekwencjami, w którym wszystko co robisz ma znaczenie. Dodałbym, że istnieją liczne metody przechodzenia fabuły, a wszystko zależy od tego, jak zdecydujemy się ją ukończyć. Myślę, że tak opisałbym ten tytuł” - stwierdził na koniec deweloper. Walki to także istotna kwestia, a Tomaszkiewicz potwierdził, że chcą wprowadzić dobrą oraz zabawną mechanikę pojedynków. Cyberpunk 2077 bez wątpienia zapowiada się na najważniejszą premierę roku, pytanie tylko którego? Wiele plotek mówi o mało realnym 2019 lub pewniejszym 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 różni się od dema zaprezentowanego w ubiegłym roku

 0