Cyberpunk 2077 to obecnie najpopularniejsza gra CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 to obecnie najpopularniejsza gra CD Projekt RED

Pomimo, że zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 w pierwszym kwartale bieżącego roku zdecydowanie spadło, futurystyczna przygoda z akcją osadzoną w Night City odpowiadała odpowiadała w tym okresie za blisko 60 proc. sprzedanych egzemplarzy gier CD Projekt RED - poinformowali Adam Kiciński, prezes zarządu, oraz Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych, podczas spotkania inwestorskiego. Nie poznaliśmy dokładnej liczby, ale większość stanowiły kopie cyfrowe wersji na PC. Warto mieć na uwadze szacunki analityków, według których w lutym sprzedaż Cyberpunka 2077 osiągnęła zaledwie 1 proc. pułapu grudniowego. Do końca ubiegłego roku gra rozeszła się w łącznym nakładzie 13,7 mln egzemplarzy. 

Cyberpunk 2077 sprzedaje się marnie, ale w pierwszym kwartale bieżącego roku odpowiada za 60 proc. sprzedanych egzemplarzy gier CD Projekt RED. W drodze kolejna duża aktualizacja. Autorzy wierzą w długofalowy sukces.

W pierwszych trzech miesiącach 2021 CD Projekt osiągnął 198 mln zł przychodu i 32,5 mln zysku, co stanowi zdecydowany spadek względem poprzedniego kwartału. Jednak spółka głęboko wierzy w długofalowy sukces Cyberpunka 2077. Gra zaliczyła wprawdzie niemały falstart (np. na starszych konsolach po premierze była ledwie grywalna, a na wszystkich platformach występowały dziesiątki, jeśli nie setki błędów), ale twórcy pracują intensywnie nad poprawkami. W najbliższych tygodniach planują opublikować kolejną dużą aktualizację. W pierwszej kolejności naprawią kwestie techniczne, a później wprowadzą łatki, które "poprawią postrzeganie jakości gry" (cokolwiek to oznacza). "Redzi" tworzą też szereg dodatków do gry. Część z nich będzie darmowa, ale za te większe - rozmiarami przypominające dodatki do Wiedźmina 3 (Serca z Kamienia oraz Krew i Wino) - będziemy już musieli zapłacić. Aktualnie nad Cyberpunkiem 2077 pracuje około 300 osób.

 CD Projekt RED pracuje nad nowymi grami. Wiedźmin 4 w drodze?

Cały czas trwa proces przywracania Cyberpunka 2077 do oferty PlayStation Store. Przypomnijmy, że gra po nieco ponad tygodniu od premiery zniknęła z oficjalnego sklepu PlayStation z racji licznych narzekań na ogrom błędów i kiepską optymalizację. Pomimo wprowadzenia szeregu poprawek, Sony nie deklaruje daty powrotu gry do oferty. Gdy już do tego dojdzie, na pewno wpłynie to pozytywnie na sprzedaż, ale CD Projekt nie robi sobie wielkich nadziei. Przedstawiciele spółki twierdzą, że Cyberpunk 2077 nie ma szans na powrót do pułapu sprzedaży z grudnia. Studio nie planuje w związku z tym żadnej większej kampanii marketingowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 to obecnie najpopularniejsza gra CD Projekt RED

 0