Cyberpunk 2077 wciąż nie spełnił warunków powrotu na PlayStation

Cyberpunk 2077 wciąż nie spełnił warunków powrotu na PlayStation

CD Projekt Red przedstawiło ostatnio swoje finanse za kwartał kończący się 31 marca 2021 roku i niestety sytuacja nie wygląda idealnie. Zyski spadły o 65 procent rok do roku, ponieważ sprzedaż Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 mocno spadła i potrzebne były dalsze spore inwestycje, aby odzyskać zaufanie graczy po katastrofalnej ostatniej premierze. Podczas rozmowy o zarobkach, CD Projekt Red podało trochę informacji na temat powrotu Cyberpunka do PlayStation Store. Dotąd studio twierdziło, że wystarczy zaledwie telefon od Sony, dzięki czemu wydawało się, że potencjalnie przywrócenie gry do sklepu może zdarzyć w dowolnym momencie. Teraz studio ujawniło, że istnieją ustalone wytyczne, które studio musi spełnić, zanim Cyberpunk będzie mógł powrócić na PlayStation. 

CD Projekt Red przedstawiło sprawozdanie finansowe, z którego inwestorzy nie są zadowoleni. Akcje firmy spadają, a studio wciąż naprawia Cyberpunka 2077, który nie uzyskał jeszcze pozwolenia na powrót do PS Store.

Deweloper podkreśla, że wciąż ma kilka sposobów na spełnienie wymagań. "Nie mogę zagłębić się w zestaw wytycznych ani w to, jak przebiegają rozmowy, to musi pozostać pomiędzy PlayStation i nami, ale tak, są pewne wskaźniki, ujmijmy to w ten sposób. [...] Jest proces, jesteśmy w środku tego procesu i toczą się rozmowy. Decyzja zostanie ogłoszona, gdy będzie gotowa do ogłoszenia". CDPR dostarczyło przybliżony wykres pokazujący ogólny spadek liczby błędów w Cyberpunk 2077. Na wykresie widać postęp prac i mniejszą ilość awarii, które spadały wraz z kolejnymi poprawkami, ale jasne jest, że studio ma jeszcze sporo do zrobienia.

CD Projekt Red wyjaśnił również, nad czym obecnie pracuje zespół. Wcześniej deweloper ogłaszał plany równoległego rozpoczęcia prac nad wieloma nowymi tytułami AAA, ale teraz jasne jest, że prace nad nową grą nie rozpoczną się to przynajmniej do 2022 roku, ponieważ większość zespołu wciąż pracuje nad naprawą Cyberpunka i doprowadzeniem go do stanu, w jakim powinien być wydany. "Jak ogłosiliśmy podczas aktualizacji strategii, planujemy rozpocząć tworzenie AAA od 2022 roku. To rok transformacji, nad Cyberpunkiem jest jeszcze dużo pracy. Duża część zespołu wciąż pracuje nad Cyberpunkiem" - oświadczyło studio.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 wciąż nie spełnił warunków powrotu na PlayStation

 0