Cyberpunk 2077 wraca do PS Store. Sony dało zielone światło

Cyberpunk 2077 wraca do PS Store. Sony dało zielone światło

Cyberpunk 2077 zaraz po premierze w grudniu 2020 roku został wycofany z oferty PS Store, co było związane z jakością gry prezentowaną na konsolach poprzedniej generacji i rozmaitymi bugami niekiedy uniemożliwiającymi normalne granie. CD Projekt RED od samego początku pracuje nad naprawą swojego projektu, ale mimo upływających miesięcy Sony nie podejmowało decyzji o ponownym wprowadzeniu produkcji do sklepu. We wtorek pojawiły się informacje o możliwości dodania CP 2077 do listy życzeń na platformie japońskiego producenta. Teraz CD Projekt w najnowszym raporcie potwierdził, że Sony Interactive Entertainment dało zielone światło na ponownie wprowadzenie Cyberpunka 2077 do PS Store. Moment ten nastąpi 21 czerwca 2021 roku. "W nawiązaniu do raportu nr 66/2020 z dnia 18 grudnia 2020 r., Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment o przywróceniu dostępności cyfrowej wersji gry Cyberpunk 2077 w sklepie PlayStation Store począwszy od dnia 21 czerwca 2021 r." - głosi komunikat wydawcy.

Cyberpunk 2077 wróci do PS Store 21 czerwca 2021 roku.

Jest to niewątpliwie dobra wiadomość, szczególnie że CP 2077 na powrót czeka już dłuższy czas. Redzi nadal działają nad poprawieniem gry i niebawem powinniśmy otrzymać następną aktualizację. W pierwszej kolejności deweloperzy uporają się z błędami technicznymi, a dopiero potem usprawnią ogólną jakość produkcji. W drugiej połowie roku duży upgrade trafi także na konsole nowej generacji, skupiając się na podbiciu poziomu graficznego. W tym czasie CD Projekt RED opublikuje również pierwsze z wielu zaplanowanych darmowych dodatków. Natomiast zapewne w 2022 roku czeka nas premiera DLC fabularnych rozmiarem przypominających te z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Za te oczywiście już zapłacimy.

Warto wspomnieć, że Cyberpunk 2077 to najpopularniejsza gra CD Projekt RED. Wedle raportu finansowego polska firma sprzedała w minionym roku 13,7 mln egzemplarzy Cyberpunka 2077. Jednak nie spełniło to oczekiwań analityków prognozujących 14,7 mln sprzedanych sztuk. Mimo tego firma pokłada w nowym tytule spore nadzieje podkreślając, że włożyła w niego wiele pracy i liczy, że stanie się on drugim obok Wiedźmina filarem, który pomoże zbudować przyszłość grupy. Studio pracuje nad kilkoma projektami związanymi z inną marką, która pomogła jej wybić się na świecie, mowa o Wiedźminie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 wraca do PS Store. Sony dało zielone światło

 0