Cyberpunk 2077 zaprezentowany na nowym zwiastunie w ramach wydarzenia Night City Wire

Cyberpunk 2077 zaprezentowany na nowym zwiastunie w ramach wydarzenia Night City Wire

Za nami drugie wydarzenie Night City Wire, w ramach którego CD Projekt RED przedstawił kolejne informacje o Cyberpunk 2077. Tym razem skupiono się bardziej na pokazaniu dostępnej w grze broni i wśród arsenału nie zabraknie ostrych mieczy. Gracze otrzymają opcję skorzystania z różnych typów giwer i widzimy tutaj całkiem niezłe zróżnicowanie. Podczas gdy kule wystrzeliwane z jednego karabinu są w stanie odbijać się od ścian, co z pewnością pomoże w trakcie intensywnych walk, to kolejne dostaną automatycznie namierzanie napotykanych przeciwników. Niektóre bronie zostaną wyposażone w lepsze celowniki. Kolejny aspekt, któremu poświęcono Night City Wire to rozwój kierowanej przez gracza postaci i tak otrzymamy do wyboru trzy drogi ścieżki życia. Przykładowo możemy reprezentować interesy jednej z korporacji, być klasycznym ulicznym cwaniakiem lub rozpocząć przygodę na pustkowiach. Oczywiście obranie kierunku ma wpływ na dalszy przebieg historii, w tym tego, jak odbiorą nas napotkani mieszkańcy miasta i okolic.

W ramach wydarzenia Night City Wire poznaliśmy więcej szczegółów o dostępnej w Cyberpunku 2077 broni oraz ścieżkach życia.

Nie ulega więc wątpliwości, że Cyberpunk 2077 będzie niezwykle rozbudowanym tytułem. Jak wiemy nie zabraknie przerywników filmowych z perspektywy pierwszej osoby, a więc domyślnego ustawienia kamery dla gry, chociaż sporadycznie pojawią się wstawki z widokiem TPP. Co więcej, CD Projekt RED zamierza dodać tryb wieloosobowy w ramach popremierowej aktualizacji. Gra będzie również korzystać z ray tracingu w czasie rzeczywistym i DLSS 2.0, ponasto dostaniemy zaawansowane efekty cieniowania. Nie powinniśmy natomiast liczyć na wypuszczenie wersji demonstracyjnej i aby przetestować produkcję będzie należało ją po prostu kupić. Cyberpunk 2077 trafi do sklepów 19 listopada 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, a także pojawi się w usłudze streamingowej GeForce Now. Strzelanka zadebiutuje też na konsolach następnej generacji PS5 i Xbox Series X. Warto wspomnieć, że podczas prezentacji Night City Wire wystąpił zespół muzyczny Refused, który wcieli się muzycznie w SAMURAI — legendarną chromerockową kapelę występującą w uniwersum gry.

Co ciekawe z występu w Cyberpunku 2077 zrezygnowała chińska streamerka, która miała trafić do gry jako easter egg jako jedna z wielu osób prowadzących transmisje na żywo w internecie. Decyzję o wycofaniu się z tego pomysłu podjęła pod wpływem fali krytyki jaka spadła na nią od fanów po pochwaleniu się tym występem. Nie brak opinii, że występ zbyt wielu tego rodzaju ludzi jest bez sensu, aczkolwiek w chińskich mediach społecznościowych większość uwagi poświęcono właśnie przytoczonej stramerce. Była ona już kilkukrotnie krytykowana z różnych powodów m.in. za swoją orientację seksualną.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 zaprezentowany na nowym zwiastunie w ramach wydarzenia Night City Wire

 0