Cybertruck miał być nierdzewny? Na autach pojawia się "ruda"

Cybertruck miał być nierdzewny? Na autach pojawia się "ruda"

Minęło zaledwie kilka miesięcy od momentu, gdy długo oczekiwany Cybertruck Tesli dotarł do pierwszych klientów, którzy znajdowali się na szczycie długiej kolejki.  Dla niektórych nowy pojazd nie jest jednak tak wspaniały, jak zapowiadano.

Dyrektor generalny Elon Musk po raz pierwszy zaprezentował elektrycznego pickupa w 2019 roku, twierdząc, że jego karoserię wykonano z „ultra twardej stali nierdzewnej”, a „przezroczyste metalowe” szyby są „dosłownie kuloodporne”. Choć auto miało problemy produkcyjne, co przyczyniło się do braku spektakularnej premiery w latach 2021–2022, jego unikalny wielokątny projekt – jak wszystko, co związane z Teslą i Muskiem – przyciągnął tysiące wielbicieli gotowych wydać pieniędze. Na forum posiadaczy Cybertrucka można jednak wyczytać, że ten wyjątkowy projekt nie jest pozbawiony wad, co widać choćby w popularnym wątku zatytułowanym „Plamki rdzy/korozja to norma”.

Właśnie dzisiaj odebrałem Cybertrucka. Doradca wyraźnie wspomniał, że na cyberciężarówkach podczas deszczu pojawiają się pomarańczowe ślady rdzy, co wymagało wypolerowania pojazdu. Wiem, że słyszałem historię o tym, żeby nigdy nie jeździć Deloreanem w deszczu, ale po prostu nigdy nie czytałem nic o rdzy i Cybertruckach - pisze jeden z posiadaczy.

Jak można było przewidzieć, pojawienie się rdzy na karoserii wywołało ostrą reakcję wśród fanów miliardera. „Kłamca. Czy to dla ciebie śmieszne?” - pytają forumowicze, choć najwyraźniej wyciągają błędne wnioski. „Jeśli „rdzewieje”, to nie jest to stal nierdzewna” - komentują i niestety jest to powszechnie błędne przekonanie. Stal nierdzewna jest bardziej odporna na rdzę, ale nie jest całkowicie odporna.

Forumowicze zastanawiali się, czy rude plamy mogą być spowodowane „kurzem kolejowym” (niektóre pojazdy dostarczono koleją), jednak jeden z posiadaczy opublikował kilka zdjęć swojego Cybertrucka po jeździe „przez dwa dni w deszczu”. Drobne plamki mogą wydawać się niewielkim problemem, ale biorąc pod uwagę, że cena Cybertrucka wzrosła z 40 000 dolarów w 2019 roku do 60 000 dolarów w 2023 roku, to nic dziwnego, że właściciele domagają się nieskazitelnego wyglądu.

W osobnym wątku inny użytkownik, vertigo3pc, poinformował, że po 11 dniach przebywania na deszczu w Los Angeles, na karoserii jego nowiutkiego Cybertrucka pojawiła się korozja, co spowodowało, że niektórzy zaczęli się martwić, że stalowe nadwozie uległo zanieczyszczeniu podczas produkcji.

W dokumentacji serwisowej Cybertrucka można przeczytać, że auto nie posiada lakieru bezbarwnego. Lakier bezbarwny to najbardziej zewnętrzna warstwa, która służy jako bariera ochronna, zapobiegając uszkodzeniu warstwy kolorowej farby przez promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Lakier bezbarwny jest również odporny na otarcia. „Zewnętrzna część Cybertrucka jest podatna na korozję, jak stwierdzono w instrukcji. Po naruszeniu bariery tlenkowej rozpoczyna się korozja. Instrukcja zaleca szybkie usunięcie substancji żrących, kładąc nacisk na to, aby nie czekać do zaplanowanego pełnego czyszczenia Cybertrucka"

Dokumentacja mówi: „Aby zapobiec uszkodzeniom nadwozia, należy natychmiast usunąć substancje żrące (takie jak tłuszcz, olej, ptasie odchody, żywica drzew, martwe owady, plamy smoły, sól drogowa, opad przemysłowy itp.). Nie czekaj do pełnego mycia Cybertrucka. Jeśli to konieczne, użyj denaturatu, aby usunąć plamy smoły i uporczywe plamy tłuszczu, a następnie natychmiast umyj powierzchnię wodą i łagodnym mydłem niezawierającym detergentów, aby usunąć alkohol.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cybertruck miał być nierdzewny? Na autach pojawia się "ruda"

 0