Czas na wielki finał. Shadow of the Tomb Raider trafił do sklepów

Czas na wielki finał. Shadow of the Tomb Raider trafił do sklepów

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez fanów Lary Croft dzień. Dokładnie dzisiaj do sklepów trafił Shadow of the Tomb Raider, który wieńczy historię rozpoczętą w pierwszej odsłonie nowej trylogii. Gra trafiła na wiodące platformy, czyli PC, PlayStation 4 oraz Xbox One w pełnej polskiej wersji językowej (w rolę głównej bohaterki ponownie wcieliła się doskonale wszystkim znana Karolina Gorczyca). Shadow of the Tomb Raider jest dostępny na rynku w kilku wydaniach: standardowym, Edycji Croftów (zawiera sporo cyfrowych dodatków, skórek itd.), Limitowanej Edycji (ze steelbokiem w wybranych sklepach). Jest więc w czym wybierać, a nie zapominajmy, że jeszcze niedawno rozmaite sklepy proponowały w zestawie z grą rozmaite gadżety od koszulek po pocztówki.

Shadow of the Tomb Raider trafił do sprzedaży dokładnie dzisiaj. W związku z tym Square Enix opublikowało zwiastun premierowy ukazujący dość zakręconą przygodę Lary Croft.

Tak jak wspominaliśmy na wstępie historia Shadow of the Tomb Raider stanowi finalizację przygód młodszej panny Croft, która postanawia ostatecznie skonfrontować się z Trójcą organizacją zagrażającą bezpieczeństwu świata. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon autorzy znacznie bardziej postawili na esencję marki, a mianowicie eksplorację dostępnych grobowców, aczkolwiek osoby mające okazję odpalić grę kilka dni przed premierą stwierdziło, iż zostało to wykonane po macoszemu zaś odgrywanych artefaktów jest kategorycznie za mało. Z pewnością ewentualne braki w tym zakresie tytuł nadrabia tradycyjnie mocą oraz solidnie oderwaną od rzeczywistości fabułą. Następnym elementem, na który położono szczególny nacisk są zagadki, jednak spokojnie Lara Croft nie zamieniła się nagle w Sherlocka Holmesa.

Z pierwszych opinii społeczności i recenzji ekspertów wynika, że otrzymaliśmy prawie wszystko to, czego oczekiwaliśmy po tego rodzaju produkcji — świetnego zwieńczenia bardzo dobrej opowieści, jak również kilka pomniejszych ciekawych elementów pokroju rozwiązywania łamigłówek lub otwartego świata. W chwili powstawania tego artykułu wydanie komputerowe według Metacritic posiada 81% pozytywnych recenzji oraz 77% dobrej oceny użytkowników (pamiętajmy jednak, że tytuł stał się dostępny dla wszystkich dopiero dzisiaj). Wychodzi więc na to, że mamy do czynienia z propozycją nie do odrzucenia w przypadku fanów serii. Co ciekawe istnieje szansa, że w najbliższym czasie Shadow of the Tomb Raider będzie obiektem ciekawszych niż teraz promocji. Jeżeli nie odczuwacie zbyt mocnej presji zawsze możecie wstrzymać się chwilę z zakupem w oczekiwaniu na dogodną okazję.

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-3220 lub odpowiednik AMD
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub GTX 1050 albo AMD Radeon HD 7770
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 5 1600
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB lub Radeon RX 480 8 GB
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czas na wielki finał. Shadow of the Tomb Raider trafił do sklepów

 0