Czekacie na PS5 Pro? To możecie się nie doczekać

Czekacie na PS5 Pro? To możecie się nie doczekać

Choć za sprawą braków na sklepowych półkach wydawać by się mogło, że konsola PlayStation 5 dopiero co zadebiutowała na rynku, to tak naprawdę ma już ponad dwa lata na karku. Normalnie w tym okresie życia poprzednich generacji zaczynaliśmy wypatrywać wariantu Pro (lub wcześniej Slim), w końcu PS4 Pro zadebiutowało zaledwie trzy lata po premierze podstawowego wariantu.

Tym razem może to jednak wyglądać nieco inaczej, a tak przynajmniej sugeruje Tom Henderson, który w przeszłości wielokrotnie dostarczał sprawdzone przecieku z obozu PlayStation. Jego zdaniem PS5 Pro wydaje się mało prawdopodobną perspektywą, chociaż nie wyklucza, że nowy wariant konsoli Sony w połowie generacji w ogóle się nie ukaże, ale twierdzi, że tak naprawdę więcej słyszy o PlayStation 6 niż o PS5 Pro. 

Zdaniem wiarygodnego informatora PS5 Pro wydaje się mało prawdopodobną opcją.

Henderson tłumaczy, że wierzy, że Sony dąży do zmniejszenia liczby wariantów PS5, aby zmniejszyć koszty produkcji i komplikacje z tego tytułu (choćby dla deweloperów, którzy muszą opracowywać gry pod różne konsole). Wydanie wersji „Pro” mogło być dobrym posunięciem biznesowym w poprzedniej generacji, ale w dobie niedoborów krzemu i komponentów nie ma to już większego sensu.

Henderson wcześniej wspominał, że Sony wypuści w tym roku nowy model PS5. Nie chodzi tu jednak o Pro, ale wersję, która będzie wyposażona w odłączany napęd dysków, co pozwoli Sony skupić się na sprzedaży jednego wariantu (obecnie firma ma w ofercie dwa modele PS5). Według Hendersona, tego nowego PS5 nie należy traktować w kategoriach PS5 Pro, czy nawet PS5 slim. Chociaż może być lżejszy i będzie wyposażony w odłączany napęd dysków, ogólna estetyka i rozmiar maszyny prawdopodobnie niewiele się zmienią. Jeśli ktoś więc liczył na to, że wraz z tym odświeżaniem PS5 wyładnieje, to może być rozczarowany. 

Oczywiście na razie to tylko plotki, bo tak należy traktować informacje przekazywane przez Hendersona, ale informator cieszy się w branży zaufaniem, a to, co przekazuje, zdecydowanie ma sens (poza tym, jego doniesienia zdają się potwierdzać inni informatorzy).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czekacie na PS5 Pro? To możecie się nie doczekać

 0