Część iPhone'ów 8 Plus wyprodukowano z podrobionych podzespołów

Część iPhone'ów 8 Plus wyprodukowano z podrobionych podzespołów

Apple znane jest z wysokiej jakości wykonania swoich produktów, co sami podkreślają przy każdej możliwej okazji. Producent ten często podkreśla jak ważne jest używanie akcesoriów pochodzących z oficjalnej dystrybucji, gdyż zamienniki mogą być niebezpieczne. A gdyby same urządzenia Apple były częściowo produkowane z podróbek?

Do tej pory kupują sprzęt pochodzący z oficjalnego sklepu, bądź autoryzowanego dystrybutora miało się pewność, że towar jest oryginalny i bezpieczny. Niestety w rzeczywistości wszystko to może wyglądać zupełnie inaczej, zwłaszcza w przypadku firm, które nie produkują swojego sprzętu w swoich fabrykach (o ile je posiadają), a zlecają to firmom zewnętrznym. Tak jest właśnie w przypadku Apple, który produkcję podzespołów swoich smartfonów przekazuje podwykonawcom, których fabryki umieszczone są w Chinach i na Tajwanie. Ale jak to w życiu bywa, nawet najlepszy partner bez odpowiedniego dozoru może posunąć się do oszustwa.

Część iPhone'ów mogło zostać wyprodukowanych z nieoryginalnych elementów

Według najnowszych pogłosek firma Winstron chciała nieco dorobić, składając smartfony iPhone 8 Plus z nieoryginalnych podzespołów. Chodzi tu konkretnie o elementy, dzięki którym smartfony miały być odporne na wodę. Podrabiane elementy mogą nie zapewnić wodoodporności na wymaganym poziomie, co może dość niekorzystnie odbić się na użytkownikach. Firma oficjalnie wszystkiemu zaprzecza. Winstron twierdzi również, że wbrew pojawiającym się informacjom nie wstrzymano linii produkcyjnej na dwa tygodnie, w celu wyjaśnienia zdarzenia i przeprowadzenia dochodzenia przez Apple. Nieoficjalnie mówi się, że ukarano kadrę zarządzającą, jednak firma stara się dementować takie pogłoski.Z fabryk Winstrona wyjeżdża stosunkowo mało elementów do iPhone'ów, bo zdecydowana większość produkowana jest przez fabryki Foxconn, jednakże jeśli plotki nie są tylko plotkami, to część użytkowników iPhone'ów 8 Plus może mieć problem ze swoimi urządzeniami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Część iPhone'ów 8 Plus wyprodukowano z podrobionych podzespołów

 0