Czy Denuvo wpływa na wydajność w Final Fantasy XV?

Czy Denuvo wpływa na wydajność w Final Fantasy XV?

 

Final Fantasy XV pojawiło się wreszcie na PC i jak dotąd opinie są bardzo przychylne temu tytułowi. Jednakże w skutek pewnego nie do końca przemyślanego posunięcia, premiera gry nie była całkowitym sukcesem.

Nie można mówić o pełnym sukcesie związanym z Final Fantasy XV nie z powodu błędów w grze, bo tytuł pod tym względem wypada całkiem przyzwoicie, tylko z powodu pojawienia się 4 dni przed premierą grywalnej, pirackiej wersji. Wersja zawierająca działający crack pojawiła się dzięki udostępnieniu za pośrednictwem platformy Origin możliwości wcześniejszego pobrania gry. Problem w tym, że pliki, które można było ściągnąć, żeby być gotowym na premierę nie zawierały żadnych zabezpieczeń. Fakt, że pirackie Final Fantasy XV jest pozbawione całkowicie Denuvo jest dla nas bardzo istotny, ponieważ pozwala dokonać porównania z wersja oficjalną i zbadać wpływ Denuvo na płynność produkcji. Oskarżenia zarzucające Denovo niekorzystny wpływ na wydajność podzespołów w grach nigdy nie zostały jednoznacznie potwierdzone, a teraz pojawiła się kolejna możliwość sprawdzenia jak to jest w rzeczywistości.

Uważacie, że Denuvo ma negatywny wpływ na gry, a Final Fantasy XV to jedynie wyjątek?

Wbrew temu co większość uważała za pewnik, przynajmniej w tym przypadku Denuvo nie wpływa negatywnie na wydajność. W bezpośrednim porównaniu pirackiej wersji bez Denuvo oraz oficjalnej wersji pochodzącej z platformy Steam i zawierającej zabezpieczenia, nie wykryto żadnych różnic w wydajności. PCGamer dostarczył raport, w którym dowodzą, że nie ma istotnych różnic pomiędzy wersjami. W takim przypadku można uznać, że cała sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta, bądź na podstawie tego wiarygodnego porównania można przyjąć, że Denuvo (przynajmniej obecnie) nie powoduje wpływu na wydajność gier. Część zapewne w dalszym ciągu będzie wierzyć, że Denuvo ma negatywny wpływ na gry, jednakże z całą pewnością nie dotyczy to Final Fantasy XV.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy Denuvo wpływa na wydajność w Final Fantasy XV?

 0