To koniec taniego Xbox Game Passa. Microsoft wycofał ofertę za 4 zł (akt.)

To koniec taniego Xbox Game Passa. Microsoft wycofał ofertę za 4 zł (akt.)

PC i Xbox Game Pass to usługa, która cieszy się popularnością. Nowych użytkowników zachęcała pierwszym miesiącem za 4 złote, co było dobrym rozwiązaniem pozwalającym za grosze wypróbować platformę i zdecydować czy chcemy płacić pełną cenę przez kolejne miesiące. Najwidoczniej producent z Redmond wycofał tę ofertę.

PC i Xbox Game Pass za 4 złote przez pierwsze 30 dni był propozycją, która przekonała do przetestowania usługi niejednego gracza i pozwoliła zagrać w wiele gier dostępnych na platformie. Istniała również metoda wydłużenia, praktycznie bez limitu abonamentu za 4 zł dla aktywnych użytkowników pod warunkiem wykonania pewnej czynności, aczkolwiek ta metoda nie działa od jakiegoś czasu (przynajmniej w moim przypadku). Teraz Microsoft najwyraźniej zdecydował o wycofaniu oferty pierwszego miesiąca za 4 złote. Wchodząc na stronę internetową Game Passa czy do aplikacji nie widzimy wspomnianej promocji a jedynie standardowe ceny. Jako pierwszy uwagę na to zwrócił serwis Łowcy Gier i faktycznie przykładowo wchodząc w trybie Incognito, nie można już skorzystać z tej propozycji.

Microsoft przestał oferować pierwszy miesiąc PC i Xbox Game Pass za 4 złote.

Game Pass

Nie działają też programy VPN, bo sytuacja dotyczy nie tylko polskiego rynku, lecz także innych, na co wskazują wątki z Reddita (tu i tu), w których gracze skarżą się, że nie widzą oferty Game Passa za grosze. Obecnie nie wiemy, czy to wynik błędu lub celowe działanie Microsoftu a promocja wróci w tej samej bądź innej formie. Na razie nic nie jest pewne, również profile firmy w mediach społecznościowych milczą i nie wystosowały oficjalnego komunikatu. Istnieje więc mała szansa, że to niezamierzone działanie producenta, ale jak jest dopiero się przekonamy. Z drugiej strony można powiedzieć, że nic nie trwa wiecznie i chociaż Game Pass za 4 złote przyciągał nowych klientów, to taka okazja kiedyś musiała się zakończyć.

Microsoft może również badać ile osób zostanie przy standardowej subskrypcji, lub ilu nowych odbiorców wykupi podstawowy abonament za 39,99 zł albo wersję Ultimate 54,99 zł miesięcznie. Oczywiście alternatywą pozostają keyshopy, jednak w takich sytuacjach zawsze należy uważać co i gdzie się kupuje. Game Pass zawiera setki gier na PC i konsolach Xbox w tym premierowe pozycje, korzyści, które zyskujemy w grach Riot Games m.in. Valorant oraz League of Legends, zniżki i dostęp do biblioteki tytułów EA Play. Game Pass Ultimate zawiera ponadto opcję Gold.

Aktualizacja 27.03.2023 r.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi The Verge Microsoft potwierdził, że wycofał ofertę 4 zł za pierwszy miesiąc Game Pass dla nowych użytkowników. Firma „rozważa inne opcje marketingowe dla nowych członków”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: To koniec taniego Xbox Game Passa. Microsoft wycofał ofertę za 4 zł (akt.)

 0