Czym jest Andromeda? Nowe informacje o składanym Surface Phone Microsoftu

Czym jest Andromeda? Nowe informacje o składanym Surface Phone Microsoftu

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje o tajemniczym urządzeniu Microsoftu, które nazwano projektem Andromeda. Będzie to oczywiście Surface Phone i możliwe, że właśnie poznaliśmy kilka nowych informacji.

Urządzenie, które nazwano projektem Andromeda pojawia się w informacjach branżowych od zeszłego roku, jednak póki co niewiele było konkretów. Sytuacja własnie się zmieniła, wraz z ujawnieniem wewnętrznej korespondencji Microsoftu oraz nowym API znalezionym w Windows 10, co łącznie daje spore możliwości do spekulacji. Andromeda Surface Phone nie będzie zwykłym smartfonem. Urządzenie to ma być kieszonkowe, przenośnie i być elementem udanej linii laptopów Surface  z elastycznymi zawiasami. Andromeda chce stworzyć klasę sprzętu dla samej siebie dzięki swojej unikalnej formie. Wszystko to oczywiście jeśli Microsoft wygra wyścig o wypuszczenie na rynek pierwszego składanego smartfona, którym właśnie ma być Andromeda. Wspomniane API, które odkryto w Windowsie 10 pozwala dostosowywać interfejs i funkcjonalność zależnie od ułożenia ekranu. W kodzie można znaleźć odwołania do urządzenia, które jest zamknięte, wklęsłe, wypukłe, płaskie i rozłożone w pełni.

 Surface Phone to urządzenie, na które z wypiekami na twarzy czeka niejeden fan Microsoftu

Czym jest Andromeda? Nowe informacje o składanym Surface Phone Microsoftu

Spodziewamy się również wsparcia dla rysików, które są obecne w pozostałych urządzeniach z rodziny Surface. Jednakże w przeciwieństwie do starszych i większych braci, nowe urządzenie będzie można rozkładać osiągając kąt 360 stopni, co rozszerza funkcjonalność gdy urządzenie jest całkowicie zamknięte i w pełni otwarte. Bazując na złożonych dotąd patentach i wiadomości email, która wyciekła z Microsoftu, jeden z użytkowników Twittera opublikował nawet rendery obrazujące jak może wyglądać Surface Phone. To jednak nie koniec spekulacji, bo Panos Panay - szef działu odpowiedzialnego za Surface, opublikował swoje zdjęcie wraz z karykaturą, którą otrzymał w prezencie od LG. Zaskakujące jednak, że oba zdjęcia są przyczepione do składanej ramki, która może wskazywać na Surface w trybie tabletu. Panos Panay znany jest z nietypowego przekazywania informacji i wrzucania wskazówek do sieci, co może oznaczać, że w ten zakamuflowany sposób daje nam do zrozumienia, że to LG będzie dostawcą ekranów do Andromedy. Surface Phone powinien pojawić się jeszcze w tym roku i kontrolowany oczywiście będzie przez Windows 10. Spodziewamy się, że sercem urządzenia będzie nadchodzący Snapdragon 850.

Czym jest Andromeda? Nowe informacje o składanym Surface Phone Microsoftu

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czym jest Andromeda? Nowe informacje o składanym Surface Phone Microsoftu

 0