Czyżby Intel szykował nową kartę graficzną z serii Arc?

Czyżby Intel szykował nową kartę graficzną z serii Arc?

Intel może pracować nad kolejną kartą graficzną z serii Arc. Wskazują na to informacje pochodzące ze strony benchmarku CompuBench. Jak zauważył portal VideoCardz, układ dysponuje 16 rdzeniami Xe, jednak nie jest to model Arc A550M z uwagi na znacznie wyższe zegary. Nie jest to również wyczekiwany Arc A580. Dostrzeżona w bazie programu CompuBench karta może być zupełnie nowym, nieznanym nam jeszcze modelem.

Wygląda na to, że Intel może w przyszłości zaskoczyć nas kolejnym układem z desktopowej serii Arc. Na stronie benchmarku CompuBench pojawiły się informacje o tajemniczej karcie graficznej Niebieskich dysponującej 256 jednostkami obliczeniowymi. Przekłada się to na 16 rdzeni Xe. Można by zatem przypuszczać, że chodzi o model Arc A550M dla urządzeń mobilnych. Według informacji pochodzących z benchmarku, nieznana karta pracowała z maksymalnym zegarem od 2400 do 2450 MHz. Wyklucza to zatem możliwość, że chodzi o wspomniany A550M, ponieważ osiąga on znacznie niższe częstotliwości. Kolejnym układem, który przychodzi na myśl jest zapowiedziany dość dawno temu i jeszcze niewprowadzony Arc A580. Ta karta ma jednak dysponować 24 rdzeniami Xe.

Biorąc pod uwagę jego specyfikację możemy zakładać, iż będzie pozycjonowany między najsłabszym reprezentantem serii, Arc A380, oraz średniopółkowym Arc A580.

Nieznana karta Intel Arc - specyfikacja

Źródło: CompuBench

 

Wszystko wskazuje zatem na to, iż dostrzeżony w CompuBench układ jest kompletnie nowym, nieogłoszonym modelem dla komputerów stacjonarnych. Biorąc pod uwagę jego specyfikację możemy zakładać, iż będzie pozycjonowany między najsłabszym reprezentantem serii, Arc A380, oraz średniopółkowym Arc A580 (kiedy wyjdzie). Być może otrzyma nazwę Arc A550. 

Intel podobno pracuje nad nowym procesorem graficznym dla swoich kart o nazwie ACM-G12. Właśnie na nim mógłby bazować tajemniczy układ. Jeśli chodzi o wydajność, powinniśmy spodziewać się mniej więcej połowy tego, co oferuje flagowy Arc A770. Pozostaje tylko pytanie czy jest sens jeszcze bardziej się rozdrabniać. Niebiescy powinni raczej skupić się na dopracowaniu sterowników i kolejnej generacji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czyżby Intel szykował nową kartę graficzną z serii Arc?

 0