D-Link porzuca wsparcie popularnych urządzeń smart home. Klienci pozostaną z elektrozłomem

D-Link porzuca wsparcie popularnych urządzeń smart home. Klienci pozostaną z elektrozłomem

Producenci kończą często wsparcie produktów, jednak w tych lepszych przypadkach, zaprzestają jedynie wydawania aktualizacji. Niestety zdarzają się również sytuacje, że pozbawiony wsparcia sprzęt, traci znaczną część swojej funkcjonalności. D-Link właśnie ogłosił porzucenie całej rodziny swoich produktów Smart Home i kamerek domowych, włącznie z tymi do nadzoru nad niemowlakami.

D-Link zapowiedział dziś zakończenie świadczenia usług dla aplikacji mydlink Home i mydlink Baby Monitor oraz usług w chmurze. Jest to dość zaskakujące oświadczenie, zwłaszcza, że sporo produktów "smart" tego producenta, pojawiała się często na wyprzedażach w ostatnich miesiącach, jakby dostawcy już wiedzieli, co się święci. Na szczęście producent wychodzi naprzeciw klientom i umożliwia zwrot wycofanych produktów, jeśli były kupione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

D-Link całkowicie wyłącza wsparcie dla swoich produktów Smart Home i kamer domowych. Aplikacje mydlink Home i usługi w chmurze zostaną wyłączone, a użytkownicy będą mogli wyrzucić produkty do kosza. Brak aplikacji oznacza m.in. brak powiadomień, zdalnego przeglądania i komunikacji z urządzeniami.

Pełna funkcjonalność produktów będzie dostępna do końca tego roku. Po tym czasie D-Link wyłączy usługi w chmurze dla produktów, których dotyczy problem. Użytkownicy aplikacji mydlink Home i mydlink Baby Monitor nie będą już mogli logować się za pośrednictwem tych aplikacji, a wszystkie usługi — w tym między innymi zdalne przeglądanie, zarządzanie i konfiguracja — nie będą dłużej dostępne dla użytkowników.

Niestety problem dotyczy urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu tego producenta, wliczając w to czujniki dymu, sensory ruchu, czujniki otwarcia okien i kamery domowe. Wszystkie te urządzenia przestaną działać wraz z końcem roku. 
Pełna lista urządzeń, których dotyczy problem:

DCS-935LH, DCS-8200LH, DCS-5010L, DCS-5025L, DCS-935L, DSP-W110, DSP-W215, DSP-W115, DCH-S150, DCH-S160, DCH-G020, DCH-Z510, DCH- Z112, DCH-G022, DCH-Z122, DCH-Z110, DCH-S220, DCH-Z120, DCH-Z310

Kamery mydlink dla niemowląt:

DCS-700L, DCS-800L, DCS-820L, DCS-825L, DCS-850L, DCS-855L
 
Osoby, które weszły w ekosystem D-Link muszą albo szukać alternatywnych rozwiązań komunikacji, albo przejść do działającej konkurencji.
 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: D-Link porzuca wsparcie popularnych urządzeń smart home. Klienci pozostaną z elektrozłomem

 0