Dan Houser – współzałożyciel Rockstar Games odchodzi ze studia

Dan Houser – współzałożyciel Rockstar Games odchodzi ze studia

Dan Houser, współzałożyciel Rockstar Games oraz ojciec kultowej dla graczy serii Grand Theft Auto (warto podkreślić pisał scenariusze do niektórych części) odchodzi ze studia po ponad 20 latach pracy. Decyzję podjęto po wydłużonej z początku wiosny ubiegłego roku przerwy i tak Houser pożegna się ze stanowiskiem oraz firmą 11 marca 2020 roku. W dostępnej informacji wyrażono uznanie dla wkładu włożonego przez obecnego jeszcze wicedyrektora kreatywnego w rozwój przedsiębiorstwa, które stoi za stworzeniem wielu docenionych nie tylko przez krytyków, ale też społeczność serii takich jak GTA czy Red Dead Redemption. Odejście współzałożyciela studia zostało potwierdzone w dokumentacji dostarczonej do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przez Take-Two.

Dan Houser będący współzałożycielem Rockstar Games po latach żegna się ze studiem.

Dan Houser – współzałożyciel Rockstar Games odchodzi ze studia

Rockstar Games założyli w 1998 roku bracia Dan oraz Sam Houser do spółki z paroma innymi osobami zaś jego przedstawiciele wielokrotnie podkreślali, iż nie oczekiwali sukcesu na aż tak wysoką skalę. Warto wspomnieć, że sam Rockstar Games zależny jest od będącego właścicielem wydawcy Take-Two. Aktualnie prezesem studia jest Sam Houser i chociaż dowodzona przez niego ekipa oficjalnie nie skomentowała odejścia jednego ze swoich kluczowych współpracowników to zapewniono, że Sam pozostanie na aktualnie piastowanym stanowisku. Cóż bez wątpienia jest to spora strata dla deweloperów tracących bardzo doświadczoną w załodze osobę. W związku z decyzją pojawiły się oczywiste pytania o dalsze losy będącego w produkcji od dłuższego czasu Grand Theft Auto 6.

Zapewne nie wpłynie to znacząco na projekt, który zgodnie ze spekulacjami powinien zadebiutować dopiero za kilka lat. Jeśli chodzi o grę nie brak plotek jakoby akcję fabuły umieszczono w kilku miastach a przy okazji twórcy zrezygnują ze znanej z GTA 5 koncepcji kierowania trójką bohaterów i do dyspozycji zostanie oddana wyłącznie jedna postać. Natomiast dostępna opowieść klimatem ma przypominać serial „Narcos". Czy jednym z tych miast będzie dla wielu ciepło wspominane Vice City? Czas pokaże.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dan Houser – współzałożyciel Rockstar Games odchodzi ze studia

 0