Dark and Darker trafił do sprzedaży, ale nie na Steam

Dark and Darker trafił do sprzedaży, ale nie na Steam

O Dark and Darker było głośno za sprawą zarzutu o rzekomy plagiat innej gry. Konflikt Nexon ze studiem Ironmace doprowadził do usunięcia produkcji ze Steam, mimo iż ta wzbudzała spore zainteresowanie. Do tej pory jednak nie wróciła na platformę Valve z powodu praw autorskich, ale nie zniechęciło to deweloperów do wydania jej gdzie indziej.

Dark and Darker dostępny w sprzedaży, ale nie na Steam

Dark and Darker przyciągnął uwagę graczy podczas pierwszych testów organizowanych na Steam. Potem jednak przyszły oskarżenia ze strony wydawcy Nexon, który zarzucił Ironmace skopiowanie pomysłów z innego tytułu. Za kradzież plików tajemniczego projektu miał odpowiadać były pracownik wydawcy zatrudniony w Ironmace. Wybuchła afera i wzajemne przerzucanie się oskarżeniami, które doprowadziło do tego, że Dark and Darker zniknął z platformy Valve na mocy roszczeń DMCA i do tej pory nie wrócił. Deweloperzy udostępnili betę na torrentach, z kolei teraz przywrócili grę do sprzedaży, lecz nie na Steam. Grę zakupimy na oficjalnej stronie, ale nie tylko.

Dark and Darker trafił do sprzedaży, ale na razie tylko na oficjalnej stronie internetowej twórców oraz na platformie Chafgames.

Studio podjęło współpracę z Chaf Games i wrzuciło produkcję na platformę Chafgames. Dark and Darker kupimy w dwóch wersjach: podstawowej wycenionej na 35 dolarów, czyli około 140 złotych zawierającej dostęp do gry i przedmiot Bluestone Shard +5. Jest również Founder’s Edition kosztujące 50 USD (ok. 200 PLN) oferujące dostęp do gry oraz dodatkową rasę szkieleta, skórkę niebieskiej pochodni oraz emotkę i wczesny dostęp do różnej zawartości, jaka pojawi się w przyszłości.

Twórcy zamierzają nadal rozwijać produkt i jeśli chodzi o plany na przyszłość, przewidziano czat głosowy (VoIP). VoIP w grze nie będzie dostępny, dopóki zespół prawny Ironmace nie upewni się, iż wszystkie umowy są zawarte prawidłowo. Teraz przebudowano m.in. launcher, który będzie rozwijany wraz z samą grą.

Ironmace działa, by gra wróciła na Steam

Studio nie porzuciło planu wydania gry na Steam. Firma działa z prawnikami, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości Valve i przywrócić Dark and Darker do sklepu Valve, aczkolwiek o takich działaniach słyszymy od miesięcy i jak na razie nie przyniosły one zamierzonego rezultatu. „Nie możemy ignorować największego sklepu komputerowego na świecie” – napisał jeden z deweloperów.

Nie ma wątpliwości, że bez Steam, czyli największej platformy z grami na PC Dark and Darker nie odniesie takiego sukcesu i nie wygeneruje ogromnego zysku, jak zrobiłby to w sklepie Valve. Do gry wrócą zapewne głównie gracze biorący udział w beta testach.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dark and Darker trafił do sprzedaży, ale nie na Steam

 0