Dark and Darker usunięty ze Steam. Jedna z popularniejszych gier ma kłopoty

Dark and Darker usunięty ze Steam. Jedna z popularniejszych gier ma kłopoty

Dark and Darker to jedna z popularniejszych gier tego roku. Nad produkcją wraz z początkiem marca zebrały się czarne chmury z powodu oskarżeń o rzekomy plagiat ze strony deweloperów. Ostatnio tytuł zniknął ze sklepu Valve.

Dark and Darker podczas testów na Steam przyciągnął tłum graczy. Nad grą zaczęły zbierać się czarne chmury, gdy do biura Ironmace w Seongnam wkroczyła policja i zabrała materiały związane z produkcją. Akcja funkcjonariuszy związana była z oskarżeniami o kradzież kodu produktu podobnego do Dark and Darker. Firma Nexon twierdzi, że przygotowywała swój projekt, jednak doszło do wycieku tysięcy plików w tym kodu źródłowego, za co ma odpowiadać były członek ekipy, który znalazł zatrudnienie w Ironmace. „Odkryliśmy również, że Lider A zasugerował kolegom z zespołu projektu P3, aby opuścili firmę i pracowali razem nad grą podobną do P3”.

Dark and Darker został usunięty ze Steam po zgłoszeniach DMCA o naruszenie praw autorskich. Jest to pokłosie konfliktu z firmą Nexon, która zarzuca deweloperom kradzież materiału źródłowego innego projektu.

Dark and Darker

Ironmace potwierdziło, iż faktycznie doszło do przeszukania siedziby studia, ale niczego nie znaleziono. Podczas gdy śledztwo prokuratury i konflikt z Nexon trwa zareagować postanowiło Valve. Dark and Darker został usunięty ze Steam powodu zgłoszeń DMCA o naruszenie praw autorskich, jakie wystosował Nexon bezpośrednio na platformie. Przedstawiciel Ironmace potwierdził na Discordzie, że dostali pismo od studia Nexon, w którym oskarżono ich o naruszenie przepisów DMCA i zażądano zaprzestania dalszych działań. Deweloperzy pracują teraz z działem prawnym nad rozwiązaniem problemu w najlepszy możliwy sposób.

Prowadzone są działania, by przywrócić grę na Steam, aczkolwiek autorzy ze względu na delikatny charakter sprawy nie będą udzielać konkretnych komentarzy, aby nie narazić na szwank swojej reputacji. Dark and Darker miał zostać wydany we wczesnym dostępie w kwietniu, lecz ze względu na obecne problemy wydaje się to mało realne. Warto zaznaczyć, że początek konfliktu sięga 2021 roku, więc nie jest to nowa sprawa i ciężko oczekiwać, by znalazła swój finał w najbliższej przyszłości.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dark and Darker usunięty ze Steam. Jedna z popularniejszych gier ma kłopoty

 0